Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

המלצות לבחירת מחולל חמצן ביתי

המלצות לבחירת מחולל חמצן ביתי
קרדיט תמונה: depositphotos

אנשים רבים זקוקים לאספקה של חמצן רפואי, כיום הודות לטכנולוגיה מתקדמת יש מחוללי חמצן מתקדמים המסוגלים לספק חמצן רפואי בריכוזים גבוהים ועד ספיקה של 10 ליטרים, מחוללי החמצן מופעלים באמצעות חשמל, בעת הפעלתו המחולל מפלטר מהאויר את החמצן ומספק אותו למטופל בריכוזים גבוהים על פי התקנים הנדרשים.

קיימות סיבות רבות לכך שבדם מתרחשת רמת חמצן נמוכה. פציעות שונות שמובילות לתפקוד ריאתי לקוי, מחלות ריאה חסימתיות, מחלות לב, יתר לחץ דם ריאתי, פיברוזיס בריאה ועוד. בעיות אלו מתבטאות בקושי חמור לנשום באופן עצמאי ובכך מקשות על איכות החיים של הסובלים וגם על משפחותיהם.

המלצות לבחירת מחולל חמצן ביתי
קרדיט תמונה: depositphotos

שיפור משמעותי באיכות החיים

מחולל החמצן הפך למוצר רפואי חיוני כבר בשנות התשעים וכיום ניתן למצוא מגוון סוגים, כאשר חלק מהמחוללים הינם ניידים וחלקם נייחים. הראשונים מטבע הדברים, היו הנייחים והקבועים. המטופלים נדרשו להגיע בעצמם (או בתמיכה) אל המכשיר ולהתחבר אליו לטובת קבלת חמצן סדירה בבית. בהמשך הופיעו מחוללי חמצן חדשניים וניידים, שלא זקוקים לחיבור חשמלי (פועלים על ידי סוללות נטענות זמן שימוש של מספר שעות רב) או תלות במקום מסוים והמטופל יכול לקחת אותם ממקום למקום. עם הזמן הלכו המחוללים הניידים והפכו לקומפקטיים וקלים יותר לנשיאה וניתן להעלות אותם לטיסות, המחוללים הניידים מתלווים אליכם לכל מקום, פארק, חוף הים, מסעדה וכל מקום שתרצו.

כך תבחרו מחולל חמצן מתאים:

בשנים האחרונות חל שיפור משמעותי באיכות חייהם של אנשים הסובלים ממחלות ריאה וזקוקים לחמצן במידה מספקת. הם כבר אינם נאלצים לקבל אספקה דרך בלוני חמצן נייחים ויכולים לשמור על התנועה החופשית וניהול אורח חיים נורמטיבי בזכות המכשירים הניידים. חשוב להדגיש, כי מחולל חמצן משתמש באוויר הקיים בחדר ואיננו בורא "יש מאין". באמצעות מערכת סינון ייחודית, מבודד המחולל את החמצן הטהור והנקי משלל מזהמים פוטנציאליים ומעניק אותו למטופל באמצעות מסכה/משקפי חמצן/קנולה, את המחולל ניתן לחבר לביפאפ/סיפאפ ומכשירי הנשמה נוספים.

לכן חשוב לבחור במחולל שמסוגל להפיק את ריכוז החמצן הדרוש כפי שקבע הרופא, במכשיר איכותי ואמין שמסוגל לפלטר את האוויר באופן הדרוש מבלי לפגוע בבריאותו של המטופל ולסכן אותו וגם להשתמש במכשיר שהרגלי הניידות איתו, משפרים את השגרה האישית ואינם פוגעים בה. חשוב שהמכשיר יאפשר למטופל לבצע נסיעות שגרתיות ברכב ובתחבורה ציבורית, יוכל להעלות את מחולל החמצן שלו לטיסות ולהשתמש בו בחופשיות בכל מקום וזמן מחוץ לבית.

זכרו: השימוש במחוללי חמצן מותנה בהמלצה/ קביעה רפואית בלבד. רק הרופא המטפל יוכל להעניק אבחנה מדויקת למצב הרפואי ולקבוע את המינון. לעתים הוא גם ינקוב בסוג המחולל הדרוש.

התאמת המכשיר לדרישות הרפואיות והאישיות של המטופל

קיימים בשוק מספר רב של מחוללים, חלקם נחשבים לוותיקים ואמינים וחלקם עברו שיפורים ופיתוחים נוספים, כדי להתאים למגוון רחב יותר של צרכים. מאחר ולא כל מחוללי החמצן הם זהים במהותם ויש להם יכולות שונות, יש להתאים את אספקת החמצן שמספק המכשיר לזו שקבע הרופא. רכישת המחוללים מתבצעת מול חברה המתמחה בציוד רפואי ובעזרי נשימה. דרכה תוכלו לקבל מידע מקיף בנוגע למוצרים השונים, פעילותם, אופן השימוש ומורכבותו, יתרונות המחולל הספציפי והתאמתו המדויקת למטופל. לעתים יש להכיר מראש את המחוללים ומאפייניהם לפני שבוחרים במכשיר הנכון ולעתים נולד מראש צורך במאפיינים ספציפיים, כך שמומחה החברה יוכל לשמוע עליהם ולהמליץ על מחולל מתאים על פי הדרישות (למשל: גודל המכשיר ומשקלו, אורך חיי הסוללה, תקופת האחריות על המחולל וכד').

חברת קלינטיקה מתמחה בשירותי רפואה ומכשור רפואי המיועדים לשימוש ביתי. בנוסף משמשת החברה כספק של כל קופות החולים ומרבית בתי החולים בישראל, לרבות מוסדות סיעודיים. החברה מספקת מכשור חדשני ואיכותי בתחום רפואת הנשימה.

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
הוטרדת מינית? הינה כל מה שעלייך לדעת
הטרדות מיניות, לצערנו הרב, הן עדיין מנת חלקן של נשים...
כל מה שצריך לדעת על מחשוב לעסקים
העסק שלכם אומנם מתנהל לא רע כבר הרבה שנים, אך...
כיצד ניתן לשחזר מידע חיוני ביעילות?
ווצאפ הוא אחת מהאפליקציות הנפוצות ביותר לשליחת הודעות, והוא משמש...
מה צריך לדעת על סריקה בתלת מימד
סקירה בתלת מימד מהווה טכנולוגיה מתקדמת ופופולארית ביותר כיום. לא...
עורך דין לענייני משפחה- הרבה מעבר לגירושין
אצל רבים עורך דין לענייני משפחה מוכר בתור עורך הדין...
אולם לחינה במרכז
רוצים לעשות חינה ולהזמין את כל המשפחה? ברור לכם שאתם...
בחירה נכונה של יועץ משכנתאות- צעד חשוב לעתידכם הכלכלי
משכנתא היא הלוואה ארוכת טווח שהסכום שלה הוא גבוה ביותר...
כל מה שצריך לדעת לפני שעושים קעקוע ראשון
קעקועים הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. למעשה, כולנו...
טיפים שימושיים של עורך דין מומחה לנושא נהיגה בשכרות
יין ישמח לבב אנוש וכך גם בירה, וויסקי, וודקה ושאר...
בלי פאניקה, הנזילה בשליטה!
כל מה שקורה מעבר למה שרואות עינינו יש לו פוטנציאל...
למה לא כדאי לוותר על עיצוב הפנים של ביתכם?
רוב האנשים מרגישים נוח בביתם כפי שהם מעצבים אותו ויודעים...
מה חשוב לדעת על קניית פסנתר?
רכישת פסנתר היא החלטה משמעותית, בין אם אתם מתחילים ללמוד...
רישום עוסק מורשה
רישום עוסק מורשה
כל בעל עסק חייב לרשום את העסק ברשות המיסים: מס...
עורך דין מומלץ לגירושין המאם חליאל
מי שמתחיל תהליך של גירושין וסיום קשר זוגי ומשפחתי רוצה...
סובלים מהפרעות שינה? כנסו וגלו איך לשפר את איכות השינה שלכם כבר הלילה
בשיתוף ד"ר סאלח נזאל, מכון נשימה בריאה שינה איכותית חיונית לבריאות...
למה כדאי לחפות קירות דווקא באלומיניום?
חיפוי קירות חוץ מהווה דבר מאוד נפוץ בשנים האחרונות. החומרים...