Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

WESTART מסכם שנה

WESTART מסכם שנה
ערב הוקרה שותפות ביחד+ עם בני נוער ממנהיגות צעירה וחבר וועדת ההיגוי קרדיט - לשרון חייט מנהלת השותפות

שנה של עבודה קשה וחשיבה משותפת הגיעה לסיומה עם הצגת המיזמים פני וועדה מטעם השותפות לקיימות אזורית לבחינת המשך ההשקעה והליווי של המיזמים בשנה הבאה.

ביום ראשון שעבר (10/06/18) נערך ברמת הנדיב ערב הסיום המכובד של תכנית WeStart. בערב סיום התכנית הציגו תלמידי התיכונים המשתתפים בפרויקט את המיזמים עליהם עבדו במהלך השנה האחרונה, בפני צוות מטעם השותפות לקיימות אזורית אשר שימש כוועדה לבחינת המשך ההשקעה והליווי של המיזמים בשנה הקרובה. המיזמים שהוצגו הפתיעו ברמתם הגבוהה ובמקוריות החשיבה שהפגינו התלמידות והתלמידים.

הוועדה של השותפות לקיימות אזורית בחרה באותו הערב שלושה מיזמים אשר יזכו לליווי ותמיכה מטעם השותפות בשנה"ל תשע"ט:

  • מיזם כרם המקדם פלטפורמה נגישה וידידותית המחברת בין אנשים המבקשים סיוע לבין מתנדבים המעוניינים לסייע לקהילה ביישוב בו הם חיים.
  • מיזם Memoriz המבקש ליצור מפה חברתית המציעה סיורים מעניינים המותאמים לקהלי יעד שונים לאנשים מתוך הקהילה ולמבקרים חיצוניים.
  • מיזם גשר לעתיד שבא לתת מענה לאי הוודאות בקרב תלמידי תיכון בנוגע לעולם התעסוקה המחכה להם בהמשך באמצעות יצירת מרחבי התנסות במקומות תעסוקה מגוונים.

אירית לדור, מנהלת תחום החינוך בשותפות לקיימות אזורית, מסרה כי: "מרגש מאד לראות את בנות ובני הנוער מגלים אכפתיות לאתגרים שעולים מן הקהילה. חלק נכבד מהעשייה שצומחת במרחב השותפות נובעת מיוזמות קטנות וגדולות של אנשים שחיים ופועלים כאן. אני מברכת את בנות ובני הנוער שהצטרפו לקהילה הצומחת של אנשים שבוחרים ליצור את מציאות חייהם ופועלים לשיפור איכות החיים במרחב."

תוכנית Westart אשר נוצרה על ידי ניב הורוביץ ובניהולה של רינת לפידות הינה תכנית לחדשנות חינוכית שמפותחת במסגרת אגף מו״פ של משרד החינוך וזכתה לתמיכה מצד מחלקת החינוך של המועצה המקומית, אשר הייתה שותפה לפרויקט מתחילתו גם בחשיפת התוכנית בבתיה"ס וליווי ככל שהתבקש במתחמי בתיה"ס ואף סיפקה תשתית פיזית בצורת מבנים לצורך הפעלת הפרויקט. התוכנית גם זכתה לתמיכה וליווי מטעם השותפות לקיימות אזורית מרמת הנדיב.

לאורך שנת הלימודים האחרונה נפגשו מידי שבוע לתכנית פיתוח של מיזמים חברתיים, תלמידות ותלמידים משלושה תיכונים במושבה, פלך, קשת ותיכון המושבה. התכנית כללה סיורים, הכרות עם המושבה ואתגריה, שיתוף פעולה עם אנשי הרשות המקומית, פגישות עם אנשי מקצוע בתחומי החדשנות והיזמות, אירוע שיא של סיעור מוחות קהילתי  וליווי מקצועי. כל אחד מבתי הספר בחר מלווה לתכנית ששימש כמנטור למיזמים, מנשה בן מאיר לקשת, נסיה גולדמן לפלך וענת ווגמן לתיכון המושבה.

ערב הוקרה שותפות ביחד+ עם בני נוער ממנהיגות צעירה וחבר וועדת ההיגוי
קרדיט – לשרון חייט מנהלת השותפות
קרדיט השותפות לקיימות אזורית
קרדיט השותפות לקיימות אזורית

 

בהוקרה למתנדבים: "שותפות ביחד" מסכמת שנה

בערב הוקרה מיוחד למתנדבים ולמשתתפים בפרויקט "שותפות ביחד" של הסוכנות היהודית סיכומו שנה של פעילויות, אירועים ומשלחות בין הקהילות זכרון יעקב ודרום פאלם ביץ', פלורידה.

ביום שני האחרון התקיים ערב הוקרה מיוחד בניצוחם של שרון חייט, מנהלת השותפות ועודד טמיר יו"ר וועדת ההיגוי היישובית.

באירוע, שרון חייט אמרה כי: "עם סיומה של שנת הפעילות הראשונה בשותפות אנו רוצים להודות לכל המתנדבים שלנו – על האמונה, המוטיבציה, הלב הפתוח והעשייה למען יצירה וחיזוק הקשרים בינינו לבין הקהילה השותפה שלנו בדרום פאלם ביץ'. מאחלים לכל משתתפי תכניות השותפות, המתנדבים והשותפים שלנו במועצה המקומית שימשיכו לצבור חוויות, חיוכים והרבה חברים טובים."

שרון ציינה סיכמה בפניי המשתתפים את הפעילות הענפה של השותפות בשנה החולפת בתוכניות כגון "תכנית בתי ספר תאומים" אשר נועדה ליצור חיבור בין תלמידים, מחנכים, מנהלים ובתי ספר בשתי הקהילות על ידי שיחות וידאו בין התלמידים, החלפת סרטונים ומצגות היכרות, פעילויות משותפות סביב אירועי יום הזיכרון והעצמאות ועוד. התוכנית זכתה להשתתפות רחבה של 13 בתי ספר, 13 מנהלים, 24 מורים וכ-200 תלמידים משתי הקהילות.

תוכנית נוספת שהתקיימה השנה הינה "תכנית מנהיגות הנוער P2G-Noar" אשר כללה קבוצה של 16 בני נוער מוכשרים ממגוון בתי הספר ביישוב, המהווה ועידת היגוי צעירה של השותפות. במסגרת התכנית התקיימו מפגשי הכשרה בנושא הסברה וזהות ישראלית, סמינר סוף שבוע בחנתון, משלחת ואירוח בקהילה בדרום פאלם ביץ', ארגון ואירוח משלחת נוער של מצעד החיים ביום העצמאות והשתתפות באירועי השותפות השונים.

כמו כן, במהלך השנה הגיעו לזכרון יעקב מעל ל 700 מבקרים, מהקהילה השותפה, כחלק מפרויקט אירוח בית ספר דונה קליין בבית ספר החורש, אירוח משלחות מצעד החיים, אירוח פרויקט הרנסנס נשים, תגלית קהילתית ועוד.

אומנם נגמרה שנה, אך השותפות מפנה את מבטה לעתיד עם תכנון והיערכות לשנה הבאה. בין היתר, גיוס מחזור ב' לתכנית מנהיגות הנוער, היערכות ותכנון פרויקט בתי ספר תאומים, העמקת הקשרים במסגרת ביקורי התכנית, פרויקט "Be Our Guest" תכנית המציעה לכל חבר קהילה המגיע לביקור בישראל להתארח בזכרון  יעקב, במסגרת של קבוצות או בודדים ושתי תכניות חדשות: תכנית נשים ופרויקט אמנות.

שותפות ביחד זכרון יעקב- דרום פאלם ביץ אשר החלה את פעילותה במאי 2017 הינה שותפות "בוטיק" בין שתי קהילות  המכילות את כל מגוון הזרמים ביהדות. בראש הקהילה היהודית בדרום פאלם ביץ עומדת הפדרציה היהודית בדרום פאלם ביץ' שהינה הגוף המרכזי המאחד את המוסדות והגופים השונים, התומכים, המתנדבים והתורמים בקהילה היהודית. כאשר תחומי העיסוק המרכזיים שלה הם רתימה וגיוס של תומכים, חברים ושותפים בעם היהודי, מתן מענה לצרכי הקהילה היהודית בדרום פאלם ביץ', בעולם ובישראל, יצירה וגיבוש הקהילה היהודית בדרום פאלם ביץ' ופיתוח מנהיגות יהודית בקהילה, קידום וחיבור לזהות יהודית, חינוך ויצירת מעורבות, סיוע לאוכלוסיות מוחלשות, דאגה לביטחונם ותמיכה ביהודים בעולם ובמולדתם הרוחנית – ישראל וחיזוק הקשר עם מדינת ישראל.

יחידת השותפויות של הסוכנות היהודית לארץ ישראל שמה לה למטרה להיות התשתית המובילה, המעצימה והמפתחת את הלכידות בין הקהילות בעם היהודי ופועלת לפיתוח וחיזוק הקהילות היהודיות בארץ ובעולם על ידי יצירת קשרים משמעותיים מתמשכים ומתחדשים בין חברי הקהילות על בסיס עשייה משותפת וזהות יהודית.

ליצירת קשר: שרון חייט, [email protected]

אתר https://www.jewishagency.org/he/zichron

פייסבוק: https://www.facebook.com/P2GZichron/

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
כבוד לקריות: נהג המרוצים הישראלי, מקרית ים, אריאל אלקין, זכה במקום הראשון בסבב השני של אליפות הפורמולה 4 USF Juniors שהתקיימה באלבאמה בארה"ב
במסגרת זו זכה אלקין במקום הראשון במדידת הזמנים של המירוץ...
הושק 'דיסקונט 360' בקניון שער הצפון בשטח של 1600 מ"ר
השבוע התקיים בקריית אתא טקס פתיחה חגיגי למוקד שירות בנקאי...
"עליתי מהתהום לפיסגה, אני חיה בשביל השליחות שלי"
מזית רפמן היא לא עוד קואוצ'רית ויועצת זוגית סטנדרטית שתפגשו....
מציינים את יום המשפחה עם מיצג הוקרה לחטופים
יום המשפחה מהווה הזדמנות להוקיר ולחגוג את המשפחה וחשיבותה בחיינו....
חוגגים טו בשבט בקניון שער הצפון: חגיגה חינוכית וחווייתית עם סדנאות אפייה ויצירה
טו בשבט מציין את תחילת עונת הפריחה, והשנה, קניון שער...
מפגש בין דורי של שורדי/ות שואה וחיילי/ות מחוז חיפה
ביום ג׳ ה-19/9/23 התקיים בוקר מרגש במיוחד במרכז משמעו"ת שנמצא...
נשקים מסוגים שונים, תחמושת בכמות רבה ומעל לחצי מליון שקלים נתפסו בדירה במעלות
שוטרי המחוז הצפוני תפסו בתוך בית משפחה במעלות תרשיחא נשקים...
'שבת ירוקה' בחוצות המפרץ אואטלט: סדנת מחזור אקולוגית לכל המשפחה!
סדנת מחזור ירוקה ואקולוגית לילדים ולכל המשפחה, עם "ראש הברוש"...
שיתוף פעולה ראשון בין אשכול גליל מערבי ומיזם אוצרות הגליל לקידום התיירות בגליל המערבי
שיתוף פעולה ראשון בין אשכול גליל מערבי ומיזם אוצרות הגליל...
עיריית קריית ביאליק השקיעה 1.5 מיליון ₪ במגרשי קט רגל
לקראת חופשת הקיץ השלימה עיריית קריית ביאליק הקמה ושדרוג ארבעה...
עיריית קריית ביאליק יזמה קורס הכשרה שנתי לסייעות גננות
בכדי להעצים ולהכשיר את הסייעות בגיל הרך יזמה עיריית קריית...
שרי האוצר והתקשורת ביקרו במגדל העמק
בשבוע שעבר התארחו במגדל העמק שר התקשורת יועז הנדל ושר...
עופר דנינו - מורה מאורט קריית ביאליק נבחר כ"המורה של המדינה"
כמעט כל שנה מצליחים מורים ומורות מקריית ביאליק להיכנס לרשימה...
גאווה מקומית- הצעירים והצעירות שהופכים את אזור הצפון ליפה וטוב יותר
בטקס מכובד שנערך במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל חולקו 142...
מילואות נפרדת מרמי רז
במהלך אספת מנהלי המשקים השנתית של מילואות, אשר התקיימה ביום...
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן ביקר בעכו העתיקה
מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור מתניהו אנגלמן ואנשי המקצוע של...