Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

5 דברים שצריך לדעת על ביטוח מחלות קשות

5 דברים שצריך לדעת על ביטוח מחלות קשות
קרדיט: istockphoto

למרות שמדובר באחד מביטוחי הבריאות החיוניים ביותר, עדיין רבים בו כמותרות או עדיין לא מודעים לחשיבותו. לכן החלטנו לרכז עבורכם במאמר הזה כמה עובדות שאולי לא ידעתם על הביטוח המיוחד הזה.

5 דברים שצריך לדעת על ביטוח מחלות קשות
קרדיט: istockphoto

1.אין צורך להוכיח הוצאות רפואיות כדי לקבל את הכסף מחברת הביטוח

ביטוח מחלות קשות נועד לעזור למבוטח במידה וחלילה אובחן במחלה קשה או לקה במקרה רפואי מורכב. כפי שניתן לשער, לא קל להתמודד עם מחלה קשה. ההתמודדות מאתגרת מאוד הן עבור מי שאובחן, והן עבור משפחתו. פעמים רבות אותו אדם לא מסוגל לצאת לעבוד מצד אחד ולעתים גם בן/ת הזוג נאלצים לרדת באחוזי המשרה או לעזוב לחלוטין את מקום עבודתם, ומצד שני ההוצאות רק הולכות וטופחות. 

סכום הביטוח, שנע בין 50,000 ₪ ל- 500,000 ₪, עוזר לכסות את כל העלויות שמצטברות לאורך הדרך, כולל: איבוד ימי עבודה של החולה ושל המלווה, נסיעות, טיפול בילדים, הסעות במוניות, פסיכולוג, מורים פרטיים, אוכל בחוץ וכו'. תוכלו לעשות בסכום כל דבר שאתם רוצים.

2. ביטוח מחלות קשות אינו נחשב כחלק אינטגרלי במסגרת ביטוח פרטי

ביטוח מחלות קשות הוא עוד שכבת הגנה בשלל שכבות של ביטוח הבריאות, וישנם הבדלים מהותיים בינו לבין ביטוח בריאות פרטי. בביטוח בריאות פרטי אתם מקבלים החזרים (=שיפוי) עבור הוצאות על טיפולים ושירותי בריאות ספציפיים המפורטים בפוליסה. כלומר, אם לא היו לכם הוצאות רפואיות מסוימות, או שאם לא שמרתם את הקבלות על אותן הוצאות, לא תקבלו כסף מחברת הביטוח. 

לעומת זאת, ביטוח מחלות קשות מבוסס על פיצוי מוגדר מראש של כמה עשרות או מאות אלפי שקלים, בהתאם למה שהגדרתם מראש ביום הצטרפותכם לביטוח. כלומר ברגע שהמבוטח מאובחן במחלה קשה או מתמודד עם מצב רפואי חמור, הוא ישר מקבל את מלוא הסכום אל חשבון הבנק, ויכול להחליט מה לעשות עם הסכום. כאמור, הכסף יכול לשמש לכל דבר ולאו דווקא לצורך הוצאות רפואיות. כלומר מדובר בשני ביטוחים שונים, וכדאי בהחלט שיהיו לכם את שניהם.

3. קיים שוני בין החברות במספר ובסוגי המחלות המכוסות

חברות הביטוח מחויבות לפי חוק לכסות 8 מצבים רפואיים חמורים. הרשימה כוללת את המצבים השכיחים ביותר שעלולים גם חלילה להוביל למוות: סרטן, שבץ מוחי, טרשת נפוצה, ניתוח מעקפים, ניתוח מסתמי לב, התקף לב, ניתוח אבי העורקים וקרדיומיופטיה. 

מעבר לרשימה הבסיסית הזו, כל חברת ביטוח מציעה לפי שיקול דעתה כיסויים לעוד 30-40 מחלות קשות ואירועים רפואיים חריפים, נדירים יותר ונדירים פחות. מעבר לשוני בכיסויים שמציעה כל חברת ביטוח, לעתים ישנם הבדלים גם בתקופת האכשרה המאפשרת לכם לקבל את הפיצוי בפועל, שיכולה לנוע בין שנה ועד 5 שנים.

4. ניתן לבטח תינוקות, מתבגרים, מבוגרים וקשישים

בדרך כלל חברות הביטוח מאפשרות לרכוש ביטוח מחלות קשות החל מגיל שבועיים ועד גיל הזהב, כשגיל המקסימום משתנה בין החברות. לפעמים גיל ההצטרפות המקסימלי הוא 65 בלבד, אך ישנן גם פוליסות שמציעות כיסוי עד גיל 75. 

כדאי לבטח את עצמכם ואת יקירכם בגיל מוקדם ככל הניתן, על מנת שהצהרת הבריאות תהיה כמה שיותר נקייה, חברת הביטוח תקבל אתכם בקלות וללא החרגות ותקופת האכשרה תעבור במהירות. הפוליסה חשובה במיוחד כשמדובר על ילדים. מחירה כמה שקלים בודדים בחודש, עד לגיל 18 (או אפילו 21 בחברות מסוימות), ואם חלילה תזדקקו לה, התמורה שתקבלו תהיה מאוד משמעותית.

חשוב לדעת כי הגיל משפיע על עלות הפוליסה אך גם משתנים נוספים עלולים לייקר את מחיר הפוליסה, כגון: עישון, מחלות רקע ומין המבוטח.

5. הפוליסות מתעדכנות בתדירות גבוהה, וכדאי מאוד לבחון אותן מעת לעת

החוק במדינת ישראל דורש מחברות הביטוח לעדכן את הכיסויים בפוליסות הביטוח שלהם לפחות אחת ל- 3 שנים, כדי שהביטוח יכלול את החידושים הטכנולוגיים של עולם הרפואה שמתפתח בקצב מסחרר. למרות שהחברות גם מחויבות ליידע את לקוחותיהם על עדכון הפוליסה ולהמשיך את הרצף הביטוחי, לעתים הפוליסה מתייקרת, ולכן בהחלט מומלץ לערוך מדי פעם השוואה ולראות מה חברות אחרות מציעות. 

בנוסף לכך, חשוב לדעת שלאורך השנים היו לא מעט שינויים ברשימת המחלות המכוסות ובמנגנון התביעה של ביטוח מחלות קשות, ולכן גם אם יש בידכם ביטוח כזה, מומלץ בחום לערוך בדיקה ולוודא שהכול התעדכן כמו שצריך. 

איך לבחור את הפוליסה שמתאימה לכם? 

בחירת ביטוח מחלות קשות יכולה להיות מבלבלת: עליכם לבחור את סכום הפיצוי, להשוות בין תנאים ומחירים ולהתחשב בשלל פרמטרים. המפתח לשקט נפשי הוא לפנות אל הסוכנים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח שכבר מתמחה עשרות שנים בתחום זה. 

הסוכנים שלנו עתירי ידע וניסיון, עובדים בצמוד אל חברות הביטוח המובילות בארץ, ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לערוך השוואה מעמיקה ואיכותית בין כל הפוליסות. אז צרו קשר עוד היום והבטיחו לעצמכם ולמשפחתכם שקט נפשי.

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
מהם היתרונות של שולחנות ריתוך בתעשייה?
ריתוך הוא חלק חיוני בכל תהליך ייצור מתכת, ושולחן הריתוך...
איך להיראות טוב יותר גם בגיל מבוגר יותר?
טיפולי יופי שונים מצליחים להפתיע אותנו הודות לתוצאות הנהדרות שאפשר...
מה חשוב לעשות אחרי תאונה בעבודה? המלצות של עו"ד תאונות עבודה
כל אדם שיוצא ליום עבודה מאמין שיחזור הביתה בשלום בסוף...
אילו נכסים פופולאריים ביותר בתור נכסים להשקעה?
כאשר אתם מעוניינים להיכנס לעולם הנדל"ן, ומחפשים דירות להשקעה בחיפה,...
הוצאת דיבה - מספר מרכיבים מרכזיים לתביעה
תביעה על הוצאת דיבה כרוכה בהליכים משפטיים הנפתחים על ידי...
גיורא זינגר – הופעה שאתם לא רוצים להחמיץ
כבר מזמן לא הייתם בהופעה מיוחדת שבאמת גרמה לכם אושר?...
כלי חיוני שנועד לעזור לאנשים וארגונים
מערכת ניהול משימות היא כלי חיוני שנועד לעזור לאנשים וארגונים...
התמודדות עם התמכרות בעידן המודרני
כולנו חיים בעידן שבו אנחנו יכולים לקבל אינפורמציה על כל...
סבון טבעי ומסורתי הידוע בתכונותיו העדינות והמזינות
סבון שמן זית הוא סבון טבעי ומסורתי הידוע בתכונותיו העדינות...
שיקום המראה של רצפה ישנה
פוליש לרצפה ישנה מחיר יכול להשתנות משמעותית על בסיס מספר...
הדרך הנכונה לבצע הרמת פנים
הרמת פנים ללא ניתוח, המכונה גם הצערת פנים ללא ניתוח,...
הליך משפטי שמטרתו השגת זכויות תושבות לשותף
הסדרת מעמד לבן זוג זר בישראל הוא הליך משפטי שמטרתו...
עורך דין המתמחה בדיני משפחה
עורך דין משפחה הוא עורך דין המתמחה בדיני משפחה, ענף...
היבט מרכזי בהפקת אירועי חברה
הפקת אירועים עסקיים מקיפה תכנון, ארגון וביצוע אירועים המותאמים לצרכי...
מהן אותן חשבוניות ירוקות שכולם מדברים עליהן?
אתם עוסקים בניהול עסק קטן ופרטי כבר לא מעט שנים?...
חוזה משפטי שנכרת על ידי בני זוג לפני נישואיהם
הסכם קדם נישואין הוא חוזה משפטי שנכרת על ידי בני...