Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

10 טיפים שיעזרו לכם לשפר את האנגלית שלכם במהירות ובקלות

10 טיפים שיעזרו לכם לשפר את האנגלית שלכם במהירות ובקלות
שאטרסטוק

מי מאתנו לא נתקל במשרה נחשקת וחשש לגשת אליה מפני שהיא דרשה אנגלית ברמה גבוהה? כמה פעמים חלמנו שנוכל לדבר אנגלית שוטפת ללא מבטא, ולא לגמגם בשיחות מול דוברי אנגלית?
הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשפר את האנגלית ולנהל שיחה קולחת:
1. מהן הטעויות הנפוצות ביותר בקרב הישראלים בלימודי השפה? ישראלים מתקשים להבדיל בין הווה פשוט להווה מתמשך, או שלעיתים מערבבים את שניהם יחד (לדוגמה אומרים "I am going to the beach every Saturday" או "I going to the beach every Saturday" במקום "I go to the beach every Saturday"). בנוסף, הישראלים גם נוטים שלא להשתמש בפועל "להיות" בזמן הווה (לדוגמה אומרים "I hungry" במקום "I am hungry." וזאת מכיוון שבעברית לא משתמשים בפועל בצורה הזו, על כן חשוב מאוד לשים לב ולהקפיד על כך באנגלית.

שאטרסטוק

2. איך להתנהג בשיחה עם דוברי אנגלית ומאילו מילים עדיף להימנע? בשיחה עם דוברי אנגלית נהוג להשתמש בשפה גבוהה יותר מאשר שפה יומיומית כפי שנהוג בישראל, במיוחד כאשר מדברים עם אנשים זרים או בציבור. חשוב לשמור על נימוסים בשיח ולשלב מילים כגון: בבקשה תודה וסליחה, דוברי אנגלית מאוד מעריכים את זה. בנוסף, יש להימנע מלדבר על נושאים שיכולים להיתפס כגזענים, פוגעניים או בלתי הולמים.

3. האזנה לספר מוקלט (Audio Book) – ספרים מוקלטים כוללים בדרך כלל את התוכן המדויק של הספר המודפס. אפשר למצוא הקלטות Audio Book מגוונות, ביניהן רבי מכר וגם ספרים מוכרים פחות. שני דברים שיש להתרגל אליהם בשמיעת ההקלטה: רובנו מורגלים להתבונן בתמונות בטלוויזיה או בטקסטים על מסך המחשב, בעוד שהאזנה להקלטה מחייבת הקשבה מלאה. יחד עם זאת, האזנה לספר מוקלט, גם אם אינה מתבצעת בקשב רב, מאפשרת לקלוט את השפה ואת אינטונציית הדיבור, וגם ללמוד מילים חדשות ואת אופן הגייתן. היתרון המרכזי של ספרים מוקלטים הוא שניתן להאזין להם בשעות המנוחה, בזמן נסיעה ואפילו בזמן עבודות הבית.

4. צפייה בתוכניות טלוויזיה עם כתוביות באנגלית – כמה פעמים צפיתם בסרט או בתכנית טלוויזיה בעברית ובכל זאת קראתם את הכתוביות? עבור רבים מאתנו, קריאת הכתוביות היא אוטומטית, גם כאשר מדובר בסרטים בעברית או אפילו בחדשות. ערוצים רבים משדרים כתוביות תרגום באנגלית. אז אם אתם מעוניינים לשפר את יכולת הקריאה שלכם, זוהי הזדמנות מצוינת להתאמן ולרכוש הרגלי קריאה משופרים.

5. לדבר לדבר לדבר – רשתות חברתיות כגון skype או Google Talk מאפשרות לאנשים מכל העולם לנהל שיחות וידאו ללא תשלום. באמצעות לחיצת כפתור תוכלו לנהל שיחות עם קרובי משפחה, חברים וקולגות ברשתות החברתיות. אינכם חייבים להיות דוברי אנגלית מעולים, אלו רשתות עולמיות בהן משתמשים רבים שאינם דוברי אנגלית ברמת שפת אם. כמובן שאפשר גם להתכתב באנגלית, כל עוד הצד השני מודע למטרתכם. מצאו חבר לעט שגם הוא רוצה לשפר את האנגלית, ושני הצדדים ירוויחו מכך.

6. שמעו מוזיקה באנגלית והפעם גם תתעניינו במילים – קרה לכם שזמזמתם שיר באנגלית אך לא ידעתם מה המשמעות של המילים? בפעם הבאה שאתם שרים שיר באנגלית, נסו לתרגם את המילים ובכך תעשירו את אוצר המילים שלכם ואולי אפילו תגלו שעד היום שרתם את השיר לא נכון. אולי לשיר יש משמעות שהיא בכלל שונה ממה שחשבתם.

7. איך להיפטר מהמבטא הישראלי? מבטא הינו מכשול שקשה לרבים מאתנו להתגבר עליו ולעיתים, על אף התרגול וידיעת השפה, אין אפשרות להיפטר ממנו לחלוטין. המבטא קשור גם לגיל, ככל שגדלים עם שפה מסוימת כך יותר קשה להשתחרר מהמבטא. עם זאת, ישנם מספר טריקים בנושא. למשל, ישנם כמה צלילים לחלק מאותיות הניקוד באנגלית (vowels) שאינם קיימים בשפה העברית. אלו הצלילים ה"קצרים" של a ,o ,u , ו-i. טריק אחד למשל, עבור הצליל הקצר של a הוא לחשוב על מה אומרת כבשה – maaaa. כמו לדוגמה במילה apple (תפוח).

8. לתרגל כמה שיותר – הרבה פעמים, אנשים הלומדים שפה חדשה מתביישים או נתקלים בקושי לתרגל מול אנשים אחרים ולכן מתייאשים מהר ומוותרים. רק תרגול קבוע ואף על בסיס יומיומי ישפר לכם את השפה וכך גם יעלה לכם את הביטחון לתרגל מול אנשים. אל תתביישו לטעות ונסו ללמוד מהטעויות שלכם וגם להפנים את התיקונים.

9. סמארטפון – בטלפון הקיים שלכם או בטלפון חדש – בחרו בשפה האנגלית כשפת ההפעלה. עם הזמן תמצאו שהשימוש בטלפון באנגלית מאפשר לכם לבצע פעולות חדשות שלא ביצעתם לפני כן ואף יחשוף בפניכם מילים חדשות שלא הכרתם. מכשיר הטלפון הנייד מלווה אתכם לאורך כל היום, וביצוע הפעולות יהפוך עם הזמן לפשוט יותר, גם אם שפת המכשיר איננה שפת האם שלכם.

10. אילו סדרות ילמדו אתכם הכי טוב אנגלית? – לא מעט ישראלים יעידו שאת האנגלית שלהם הם למדו דרך צפייה בסרטים ובסדרות בטלוויזיה. על מנת לשפר את האנגלית, מומלץ לצפות בסרטים מצוירים ובסדרות קומדיה, כמו הסדרה הנצחית חברים או איך פגשתי את אימא. מסדרות דרמה ומדע יותר קשה ללמוד את השפה כיוון שאוצר המילים בסדרות אלו רחב יותר ובדרך כלל משתמשים שם בביטויים מדעיים או בשפה גבוהה יותר.
כותב המאמר: עידן הולומבי מורה לשפה האנגלית בברלינגטון איינגליש

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
אילו נכסים פופולאריים ביותר בתור נכסים להשקעה?
כאשר אתם מעוניינים להיכנס לעולם הנדל"ן, ומחפשים דירות להשקעה בחיפה,...
הוצאת דיבה - מספר מרכיבים מרכזיים לתביעה
תביעה על הוצאת דיבה כרוכה בהליכים משפטיים הנפתחים על ידי...
גיורא זינגר – הופעה שאתם לא רוצים להחמיץ
כבר מזמן לא הייתם בהופעה מיוחדת שבאמת גרמה לכם אושר?...
כלי חיוני שנועד לעזור לאנשים וארגונים
מערכת ניהול משימות היא כלי חיוני שנועד לעזור לאנשים וארגונים...
התמודדות עם התמכרות בעידן המודרני
כולנו חיים בעידן שבו אנחנו יכולים לקבל אינפורמציה על כל...
סבון טבעי ומסורתי הידוע בתכונותיו העדינות והמזינות
סבון שמן זית הוא סבון טבעי ומסורתי הידוע בתכונותיו העדינות...
שיקום המראה של רצפה ישנה
פוליש לרצפה ישנה מחיר יכול להשתנות משמעותית על בסיס מספר...
הדרך הנכונה לבצע הרמת פנים
הרמת פנים ללא ניתוח, המכונה גם הצערת פנים ללא ניתוח,...
הליך משפטי שמטרתו השגת זכויות תושבות לשותף
הסדרת מעמד לבן זוג זר בישראל הוא הליך משפטי שמטרתו...
עורך דין המתמחה בדיני משפחה
עורך דין משפחה הוא עורך דין המתמחה בדיני משפחה, ענף...
היבט מרכזי בהפקת אירועי חברה
הפקת אירועים עסקיים מקיפה תכנון, ארגון וביצוע אירועים המותאמים לצרכי...
מהן אותן חשבוניות ירוקות שכולם מדברים עליהן?
אתם עוסקים בניהול עסק קטן ופרטי כבר לא מעט שנים?...
חוזה משפטי שנכרת על ידי בני זוג לפני נישואיהם
הסכם קדם נישואין הוא חוזה משפטי שנכרת על ידי בני...
היא שיטה מודרנית לטיפול אורתודונטי
יישור שיניים אינויזליין היא שיטה מודרנית לטיפול אורתודונטי המשתמשת בסדרה...
הזדמנות ייחודית לגיוון רב
השקעות נדלן בחול מתייחס לנוהג של השקעה בשווקי נדל"ן מחוץ...
מגשי הפירות - האמנות שבעיצוב והקסם שבפירות
בעידן הקצב המהיר שבו אנו חיים, מציאת רגעי יוקרה והפסקת...