Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תקציב עיריית קריית ביאליק לשנת 2019 יגדל לכ-323 מיליון שקלים – תקציב החינוך יזנק ל-111 מיליון שקלים

תקציב עיריית קריית ביאליק לשנת 2019 יגדל לכ-323 מיליון שקלים – תקציב החינוך יזנק ל-111 מיליון שקלים
עיריית קריית ביאליק

ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי הניח על שולחן מועצת  העיר לקראת ישיבתה הבאה את תקציב העיריה לשנת 2019 אשר מעיד על המשך מדיניות הפיתוח המואץ ותנופת העשייה של העיר והשקעות במערכת החינוך. הצעת תקציב העירייה לשנת הכספים 2019, מסתכמת לסך של  322,913 אלפי ש"ח. תקציב העירייה בשנת 2019 יהיה תקציב מאוזן המתבסס על רמת הפעילות הריאלית הצפויה ותואמת את צרכיה, תוך המשך רמת שירותים גבוהה לתושבי העיר.

הגדלת תקציב עיריית קריית ביאליק
עיריית קריית ביאליק

הצעת התקציב מייצגת יעדים ומדיניות אותם מתווה העירייה והעומד בראשה, אלי דוקורסקי,  כאשר בנוסף לשמירה על רמת שירותים מוניציפליים גבוהה לתושבים, משקיעה העירייה את מירב המשאבים (53%) בשירותים הממלכתיים הניתנים לתושבי העיר:   חינוך- לרבות גני ילדים חובה וטרום חובה, בתי ספר יסודיים, חטיבות הביניים, חטיבה עליונה ושירותים נוספים, תרבות – לרבות ספורט, אגודות ספורט, תנועות נוער, להקות זמר, קונסרבטוריון, רווחה –  לרבות השקעה בנכים, עיוורים, מפגרים, עולים חדשים, מועדוני קשישים, עזרה למשפחות נזקקות, דת, בריאות ואיכות הסביבה.

שירותים אילו כוללים תחומים שאין חובה על העירייה לנהלם וברשויות רבות אחרות הם מנוהלים על ידי גורמי חוץ. נכונות העירייה ליטול אותם על עצמה מבטאת את חוסנה החברתי ואת איתנותה הכלכלית.

ההשקעה בחינוך בשנת 2019 מסתכמת לסך של 111 מיליון ₪ לעומת 30 מליון ₪ בתקציב 2008, כאשר דוקורסקי קיבל לידיו את ראשות העיר.

תקציב ההכנסות מסתכם לסך של 322,913  אלפי ₪, מתוכם ההכנסות העצמיות הכוללות של הרשות המתוכננות לשנת 2019 הינן בשיעור של כ -78% מסך כל ההכנסות הצפויות של העירייה, והן אמורות להסתכם לסך של  252,822  אלפי ש"ח. הכנסות ממשרדים ייעודיים (חינוך ,רווחה וכו')  בסך של כ  64,170 אלפי ש"ח, המהוות שיעור של כ  % 20 בלבד מסה"כ תקציב העירייה.

אומדן גביית הארנונה הכללית הכולל גביה שוטפת, גביית פיגורים והנחות, צפוי להסתכם לסך של 157,556  אלפי ש"ח המהווה שיעור של כ   62% מסך כל ההכנסות העצמיות של העירייה, ושיעור של כ  49%  מסך כל הכנסות העירייה בתקציב הרגיל. נתונים אלו מעידים  על הצלחת מאמצי הגביה שנעשו בעירייה בשנים האחרונות.

חלק הארי בהוצאות התקציב הינו נושא הפעולות, כאשר סך כל הוצאות הפעולות בהצעת התקציב מסתכמות לסך של 229,614  אלפי ש"ח, ומהוות שיעור של כ -71% מסך כל ההוצאות. מרכיב הפעולות בתקציב עיריית קריית ביאליק הנו אחד הגבוהים בשלטון המקומי בישראל.

הוצאות השכר מסתכמות לסך של 93,300 אלפי ש"ח ומהוות שיעור של כ 29% מסך כל ההוצאות והן כוללות פנסיה תקציבית בסך של  16,066 אלפי ש"ח, כך שלמעשה הוצאות השכר בפועל ללא פנסיה תקציבית, מסתכמות לסך של  77,234 אלפי ש"ח ומהוות שיעור של כ- 24%  מסך כל ההוצאות בתקציב. חלקו של מרכיב השכר מסך כל תקציב עיריית קריית ביאליק הינו מהנמוכים בשלטון המקומי בישראל. בקריית ביאליק, באופן מובהק, מרבית תקציב העירייה מופנה ישירות לפעילות למען התושב.

פירעון המלוות מסתכם לסך של 18,798 אלפי ש"ח, ומהווה שיעור של כ  6%  מסך כל ההוצאות, הוצאות המימון מסתכמות לסך של 992 אלפי ₪ ומהוות שיעור של כ 0.3%  מסך כל הוצאות התקציב.

ראש העיר, אלי דוקורסקי: "לאור הקיצוצים הכבדים בהשתתפות הממשלה בתקציבי השלטון המקומי לרבות עיריית קריית ביאליק וגזירות אחרות המוזכרות ונזרקות בחלל האוויר מתחייבת הקפדה מיוחדת ושמירה על מסגרת התקציב, הכוללת מדיניות של הידוק החגורה בהוצאות והקפדה על מימוש מלוא הפוטנציאל בהכנסות. בדרך אחראית זאת נוכל להמשיך להנהיג את העיר להצלחה. לפיכך הנחיתי, כי  העמידה ביעדי התקציב לשנת  2019  תיבחן כל רבעון".

דוקורסקי ציין כי תקציב העירייה לשנת 2019 כולל מרכיבי התייעלות פנימית שלא יפגעו בשירות לתושב: " השמירה על רמת שירותים מוניציפאליים גבוהה נעשית ללא העלאה חריגה בחיובי הארנונה. בדרך אחראית זאת נוכל להמשיך להנהיג את העיר להצלחה".

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
כבוד לקריות: נהג המרוצים הישראלי, מקרית ים, אריאל אלקין, זכה במקום הראשון בסבב השני של אליפות הפורמולה 4 USF Juniors שהתקיימה באלבאמה בארה"ב
במסגרת זו זכה אלקין במקום הראשון במדידת הזמנים של המירוץ...
היבואן הרשמי של נינטנדו משיק את Gaming Store
סופר מריו, פיקאצ'ו וזלדה נכנסים לקניון – זו לא התחלה...
לרגל יום המעשים הטובים: הפנינג קהילתי "גם אני יכול"
ההפנינג כולל עמדות תרומה לקהילה: עמדת תרומת דם, עמדת תרומת...
הושק 'דיסקונט 360' בקניון שער הצפון בשטח של 1600 מ"ר
השבוע התקיים בקריית אתא טקס פתיחה חגיגי למוקד שירות בנקאי...
מציינים את יום המשפחה עם מיצג הוקרה לחטופים
יום המשפחה מהווה הזדמנות להוקיר ולחגוג את המשפחה וחשיבותה בחיינו....
חוגגים טו בשבט בקניון שער הצפון: חגיגה חינוכית וחווייתית עם סדנאות אפייה ויצירה
טו בשבט מציין את תחילת עונת הפריחה, והשנה, קניון שער...
מפגש בין דורי של שורדי/ות שואה וחיילי/ות מחוז חיפה
ביום ג׳ ה-19/9/23 התקיים בוקר מרגש במיוחד במרכז משמעו"ת שנמצא...
"שישי לייב" בצפון הארץ ייערך במהלך חודש ספטמבר בחוצות המפרץ: זמרים בלייב מידי שישי
חוצות המפרץ אאוטלט, מקבוצת קניוני עופר וחברת אשטרום, יערוך במהלך...
להקיש ולתופף באופן המושלם
בשביל להיות מתופף תותח ומצוין יש צורך בביצוע קפדני ונישנה...
להשקיע בגוף שלנו
הדרך הטובה ביותר ליהנות מגוף חלק ונקי זה דרך כך...
מה עושה עורך דין העוסק בחוזים?
עורך דין לענייני חוזים עוסק בחוזים והסכמים משפטיים, שמהווים חלק...
מה הם דיני משפחה?
מה הם בעצם דיני משפחה ולמה צריך אותם? נתחיל במה היא...
מגדלי אקרו
ענף הבנייה הוא אחד הענפים המבוקשים ביותר, העבודה בה לעולם...
מעבר דירה לא חייב להיות טראומטי
מעבר דירה הוא תמיד הזדמנות להתחלה חדשה וזה די טבעי...
קייטרינג בצפון
להגיע לאירוע בראש שקט עם קייטרינג שדואג לכל מה שצריך
יום של אירוע, בין אם זו חתונה, בר או בת...
'שבת ירוקה' בחוצות המפרץ אואטלט: סדנת מחזור אקולוגית לכל המשפחה!
סדנת מחזור ירוקה ואקולוגית לילדים ולכל המשפחה, עם "ראש הברוש"...