Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

קריית ביאליק בחרה את יקירה לשנת 2021

קריית ביאליק בחרה את יקירה לשנת 2021
יקירי העיר עם חברי ועדת " יקיר הקרייה" | צילום: רוני כרמלי
יקירי העיר עם חברי ועדת " יקיר הקרייה" | צילום: רוני כרמלי

 

עיריית קריית ביאליק ציינה את הערכתה למתנדבי העיר בטקס "יקיר העיר" המסורתי שנערך ביום ירושלים.

העיטור הוענק לאישים שתרמו והשפיעו על העיר בתחומי החינוך, התרבות, הפעילות הציבורית וההתנדבותית. בטקס זה העניק ראש העיר, אלי דוקורסקי, יחד עם חברי הועדה שבחרה את הזוכים, את התואר המכובד ל – 9 תושבי העיר שבלטו במיוחד בתרומתם לקהילה: הניה אביאל, יעקב מלכה, מינה אהרנטל, דוד ולטמן, חנה שטייגמן, מזל רוטנברג, נעמי טוכמן, עליזה ישראלי ושמחה בר.

במהלך הטקס ציין המנחה, יוסי פישר, את המסורת שנקבעה בטקס זה, בו מעניקים את אות התודה וההוקרה למתנדבי העיר ביום ירושלים: "החיבור בין עיר הקודש לבין עירו של חיים נחמן ביאליק, המשורר הלאומי, הוא מה שמבדיל אותנו מכל העמים והופך אותנו להיות ייחודיים מכל עמי העולם כולו. המסורת שנקבעה היא בעלת חשיבות עליונה כעיר שמוקירה את תושביה היא עיר שתושביה יוקירו אותה".

במהלך הטקס בירך ראש העיר, אלי דוקורסקי, את היקירים על עשייתם רבת השנים ועל התנדבותם ברחבי העיר למען הקהילה: " איש מכם לא עשה את התנדבותו למען קבלת הפרס אלה למען העשייה עצמה. אולי עקב כך אתם כה ראויים לקבלו. השנה הוגשו לוועדת הפרס 18 מועמדויות. הבחירה הייתה קשה, אך בסיכומו של דיון ההחלטה התקבלה פה אחד ואתם נבחרתם. רבות ורבים עשו חייל בשטח ההתנדבותי ואתם עליתם על כולם. אנו תושבי קריית ביאליק אסירי תודה על פועלכם".

הניה אביאל – גמלאית צה"ל, במשך שנים רבות שירתה בצבא הקבע ועשתה חייל גם בתחום ההתנדבותי עם גמלאי צה"ל. מרכזת במסירות רבה את מכללת הוותיקים ב – 4 שנים האחרונות. התנדבה שנים רבות במועדון לניצולי שואה. הניה מתנדבת בבית הספר קדימה ובפעילות למען האגודה למלחמה בסרטן. בנוסף היא מתנדבת במערך החירום של עיריית קריית ביאליק ומשמשת כנציגת ציבור בוועדות המינויים של העירייה. הניה פעילה בהבאת חוג תנ"ך למתנדבים והרצאות של ניצולי שואה לדורות ההמשך.

יעקב מלכה – מתנדב חרוץ, ייסודי ובעל מוטיבציה אשר ב – 12 השנים האחרונות תורם מזמנו בנושא פיקוד ולוגיסטיקה בתפקיד ראש מטה משק לשעת חירום. יעקב שירת בצבא הקבע במשך 27 שנים ואת ניסיונו מביא לתפקידו ההתנדבותי במשק לשעת חירום. בשנה האחרונה תרם יעקב רבות לארגון מחסן החירום העירוני.

מינה אהרנטל –מתנדבת כ – 14 שנים במשטרה וקיבלה דרגת רס"ר. כמו כן , מתנדבת מינה בטלוויזיה הקהילתית ב – 6 השנים האחרונות ומשקיעה מזמנה וממרצה. בנוסף לכך, מתנדבת בבתי הספר ומלמדת עברית את העולים מאתיופיה. כמו כן, התנדבה מינה עם עולות חדשות מחבר העמים בהנחלת התרבות הישראלית. מינה ממשיכה בפעילותה במסגרת בני ברית כאחראית מחשוב אזורית ומזכירה.

דוד ולטמן – בעל מוטיבציה ומרץ אין סופי אשר פועל ללא לאות למען הקהילה על כל גווניה מזה שנים רבות. דוד מתנדב בקופת חולים כללית ובחלוקת מזון למזקקים מידי יום. עקב עיסוקו כצלם, מתנדב דוד בתיעוד אירועים העירוניים. דוד פעיל ברוטרי כרמל ונמצא בקשר הדוק עם העדה הדרוזית בדלית אל כרמל. דוד תמיד מציע את עזרתו לבעלי צרכים מיוחדים לקבלת טיפול רפואי ואספקת תרופות. פעילותו ההתנדבותית מהווה מודל ראוי להערכה.

קרדיט: דוברות עיריית קריית ביאליק

חנה שטייגמן – מאז פרישתה לגמלאות התנדבה בפרויקטים שונים בבתי הספר בעיר. במקביל הצטרפה לצוות המוזיאון "דור לדור", ניהלה וקידמה את נושא הכרת המוזיאון לילדי העיר. חנה בנתה את תוכניות ההדרכה במוזיאון המותאמות לגיל התלמידים, לסוג הפעילות ולקהל היעד. כמו כן, פעלה חנה רבות בקבלת משלחות מגרמניה ופולין והכירה להם את סיפור הקמת העיר. ב – 3 השנים האחרונות מתנדבת חנה במסגרת של"ם בגני ילדים בקריית ביאליק בתוכנית "יש לי חבר והוא אחר". כמו כן, מתנדבת חנה בבית הספר קדימה בעבודה פרטנית מול התלמידים והיא שותפה פעילה בתוכנית "קריאה בהנאה" המתקיימת בחטיבת ביניים דפנה. כבת להורים יוצא שואה השתתפה חנה בפרויקט תיעוד השואה בו היא שיתפה את התלמידים בסיפורו של אביה.

מזל רוטנברג – מאז פרישתה לפנסיה לפני כ- 25 שנים ממערכת החינוך העירונית, התחילה מזל בפעילות התנדבותית בבית הספר קדימה. משם הרחיבה את תחומי ההתנדבות למגוון רחב של פעילויות, כגון גני ילדים בהם היא מלמדת זהירות בדרכים. מזל מתנדבת באגודה למלחמה בסרטן ובבתי הספר הבונים  ורקפות בהם היא מסייעת לתלמידי כיתות א' – ב' המתקשים בלימודים. כמו כן, לומדת מזל במכללת הוותיקים.

נעמי טוכמן – נעמי טוכמן אשת חינוך לשעבר, מתנדבת במערכות החינוך בעיר ומקיימת סדנאות לציבור המתנדבים. נעמי מתנדבת באגודה למלחמה בסרטן, מלווה חולים ותומכת בבני משפחתם.

עליזה ישראלי – לאחר סיום הקריירה החינוכית החלה עליזה את הפעילות ההתנדבותית בקיום חוגים להורים, פבעילויות להורים וילדים וקיום טכסים. לפני 23 שנים הצטרפה עליזה למתנדבים במרכז הרפואי זבולון ומאז ממשיכה לפעול בו. לפני כ – 3 שנים הקימה יחד עם חברותיה את המועדון "החיים הטובים" שמטרתו להוציא אנשים בודדים מביתם לפעילויות חברתיות.

שמחה בר– ממלא תפקידי התנדבות רבים כגון  ממונה נגישות עירונית, חבר תמרור ותחבורה ובוועדת משנה לתחבורה בנושא חניית נכים. שמחה מקדיש שעות רבות לליווי פרויקטים בתחום הנגישות, איתור והתקנת תחנות אוטובוס ומעברי חצייה נגישים. שמחה משמש כיו"ר המטה לבטיחות בדרכים בעיר, מעביר תוכניות "זהירות בדרכים" בגני ילדים ובתי הספר ולאחרונה היה שותף לזכייה ב – 5 כוכבי יופי בנושא בטיחות בדרכים.

 

במהלך הטכס הופיעו תלמידי קונסרבטוריון קריית ביאליק ולהקת "צעירי ביאליק".

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
"שישי לייב" בצפון הארץ ייערך במהלך חודש ספטמבר בחוצות המפרץ: זמרים בלייב מידי שישי
חוצות המפרץ אאוטלט, מקבוצת קניוני עופר וחברת אשטרום, יערוך במהלך...
נשקים מסוגים שונים, תחמושת בכמות רבה ומעל לחצי מליון שקלים נתפסו בדירה במעלות
שוטרי המחוז הצפוני תפסו בתוך בית משפחה במעלות תרשיחא נשקים...
להקיש ולתופף באופן המושלם
בשביל להיות מתופף תותח ומצוין יש צורך בביצוע קפדני ונישנה...
להשקיע בגוף שלנו
הדרך הטובה ביותר ליהנות מגוף חלק ונקי זה דרך כך...
מה עושה עורך דין העוסק בחוזים?
עורך דין לענייני חוזים עוסק בחוזים והסכמים משפטיים, שמהווים חלק...
מה הם דיני משפחה?
מה הם בעצם דיני משפחה ולמה צריך אותם? נתחיל במה היא...
מגדלי אקרו
ענף הבנייה הוא אחד הענפים המבוקשים ביותר, העבודה בה לעולם...
מעבר דירה לא חייב להיות טראומטי
מעבר דירה הוא תמיד הזדמנות להתחלה חדשה וזה די טבעי...
קייטרינג בצפון
להגיע לאירוע בראש שקט עם קייטרינג שדואג לכל מה שצריך
יום של אירוע, בין אם זו חתונה, בר או בת...
'שבת ירוקה' בחוצות המפרץ אואטלט: סדנת מחזור אקולוגית לכל המשפחה!
סדנת מחזור ירוקה ואקולוגית לילדים ולכל המשפחה, עם "ראש הברוש"...
מה לעשות כאשר אני רוצה לרכוש דירה אך אין לי הון עצמי
מהן האפשרויות שלי לקנות דירה ומה אני צריך לשם כך אין...
ד"ר טל נחליאלי מקרית ביאליק הינו הראשון שמשיק בישראל את המכשיר שזכה בפרסים בינלאומיים: SOFWAVE‏
ההצלחה הבינלאומית נוחתת בקריות: SOFWAVE™ המכשיר לטיפול בקמטים שצבר פרסים בינלאומיים...
שיתוף פעולה ראשון בין אשכול גליל מערבי ומיזם אוצרות הגליל לקידום התיירות בגליל המערבי
שיתוף פעולה ראשון בין אשכול גליל מערבי ומיזם אוצרות הגליל...
מטבח אקלקטי - כמה סגנונות במטבח אחד
מטבח הוא אחד האזורים המרכזיים בבית. במטבח נעשות פעולות רבות...
קריית ביאליק עם הפניה לנוער: מגוון רחב של פעילויות ותעסוקה בחודשי הקיץ
מיד עם סיום שנת הלימודים ויציאתם של אלפי בני נוער...
עיריית קריית ביאליק השקיעה 1.5 מיליון ₪ במגרשי קט רגל
לקראת חופשת הקיץ השלימה עיריית קריית ביאליק הקמה ושדרוג ארבעה...