Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עיריית קריית ביאליק חנכה "בור" בקרייה – מרכז הפעלה לשעת חירום

עיריית קריית ביאליק חנכה "בור" בקרייה – מרכז הפעלה לשעת חירום
עיריית קריית ביאליק

האירוע נערך במעמד סגן שר הביטחון ח"כ אבי דיכטר  ואלוף פיקוד העורף תמיר ידעי

ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי: " הקמתו של מרכז הפעלה לשעת חירום (מרה"פ) המהווה נדבך חשוב ביכולת הרשות לשמר רציפות תפקודית לאורך זמן בעת משבר חירום"

עיריית קריית ביאליק חנכה "בור" בקרייה – מרכז הפעלה לשעת חירום
עיריית קריית ביאליק

עיריית קריית ביאליק בשיתוף משרד הביטחון, פיקוד העורף ומנהל לשירותי חירום במשרד הפנים חנכו היום (יום א'  26.1.20) את מרכז הפעלה לשעת חירום במעמד סגן שר הביטחון ח"כ אבי דיכטר,  אלוף פיקוד העורף תמיר ידעי, מנהל אגף חירום ובטחון רשויות מקומיות במשרד הפנים חזי רז ומפקד תחנת זבולון נצ"מ קובי קרני.

המרכז  מהווה מוקד שליטה ובקרה אשר מרכז בתוכו את כל הפעילות של  מטה משק לשעת חרום (מל"ח) של העיר. במרכז החדש ממוקם "השולחן המרכזי" בראשות ראש העיר, אלי דוקורסקי בו שופים מטה משק לשעת חירום (מל"ח) בעיר, ראשי המכלולים, נציגי פיקוד העורף, משטרה, כיבוי אש, מד"א ועוד.  חדר ישיבות מרכזי מאפשר מרחב עבודה מתכלל בין כל גופי החירום בעיר בזמן אמת.

עם הקמתו של מרכז הפעלה המוקד העירוני בעת חירום יועבר למרכז החדש בכדי לאפשר עבודה רציפה במקום מוגן וקרבה ל"שולחן המרכזי" בו מתקבלות ההחלטות המשמעותיות. הן המוקד והן החדר המרכזי מאובזרים במסכי צפייה שמחוברים לעשרות מצלמות שפזורות ברחבי הקריה ומאפשרות קבלת תמונות מהשטח וקבלת החלטות על סמך מידע מהימן. המוקד העירוני יתוגבר בשעת חירום על ידי טלפניות ודוברי שפות כגון אמהרית, רוסית וספרדית בכדי לאפשר מענה נגיש ונהיר לתושבים. בתכנונו והקמתו של מרכז ההפעלה הושקעה מחשבה מעמיקה ונלקחו בחשבון לקחים  שנצברו ברשות במהלך תרגילי חירום רבים. המרכז החדש תוכנן לפי התקנים והדרישות של פיקוד העורף בכדי לתת הגנה מרבית לעובדיו. תפיסת ההפעלה של המרכז מבוססת על עבודת מטה בחרום של "שולחן עגול" בראשות ראש העיר, אשר מתוכו ייצאו הנחיות לגופי החרום וההצלה ולראשי המכלולים. במרכז ההפעלה מופעלים אמצעים טכנולוגיים מתקדמים כגון מערכות קשר ותקשוב, המוקד "הרואה", תוכנת מחשב שיתופית ייחודית שפותחה על ידי פיקוד העורף ועוד.  מרכז ההפעלה מאפשר עבודה רציפה ועצמאית גם במקרה של הפסקות חשמל.

מטה משק לשעת חרום של עיריית קריית ביאליק זוכה לשבחים רבים על תפקודו בהכנות לשעת חירום. המטה מופעל ע"י צוותים מקצועיים וראשי מכלולים מיומנים המקיים לעיתים קרובות דיונים ותרגולים בראשות ראש העיר, אלי דוקורסקי, שמתייחס בכובד ראש לתרחישים ואיומים אפשריים. עיריית קריית ביאליק השקיעה במהלך השנים האחרונות מאמץ תקציבי וארגוני גדול בשיפוץ מקלטים ציבוריים והנגשתם לחרום. מדי שנה זוכה העיריה ב 5 כוכבי יופי בתחרות הארצית עבור המקלט והמיגון והשנה אף זכתה בדגל יופי. בהקמתו של מרכז ההפעלה משלים ראש העיר, אלי דוקורסקי, את המהפכה בתחום המוכנות של הרשות לשעת חרום וקובע את תפיסתו הביטחונית המגדירה שבשעת חירום העיר תסתמך בעיקר על כוחותיה הפנימיים תוך הפעלת מערך העובדים והמתנדבים.

סגן שר הביטחון, ח"כ אבי דיכטר: "קריית ביאליק היא אחת הרשויות המובילות בישראל בתחום ההיערכות לחירום. בקריית ביאליק לוקחים ברצינות ראויה לשבח את נושא התרגול, החשיבה והכנה של כל מערך החירום. בעת חירום התושבים יראו ברשות המקומית את הכתובת המידית לקבלת הסיוע, לכן תפקידה של העירייה הינו לשמר את המוכנות ולשפרה ללא הרף.

אלוף פיקוד העורף, תמיר ידעי הודה לעיריית קריית ביאליק ולעומד בראשה על שיתוף הפעולה וקיום פעולות יזומות לצורך שיפור המוכנות: " המלחמה הבאה תציב לפתחה של מדינת ישראל אתגרים משמעותיים מבחינת כמות היקף ועוצמת הירי, ולא תראה כקודמתה, כאשר יפלו עשרות אם לא מאות טילים באזור. מרכז ההפעלה בחירום יטיב עם מערך החירום, ישפר את המיגון ואת ההתגוננות, ויסייע לעיר במתן מענה טוב יותר לאזרח בעת הצורך".

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי: " אחת המטרות החשובות של מכרז ההפעלה היא לאפשר מתן מענה ראשוני באופן עצמאית ככל שניתן מבלי להמתין לכוחות הבטחון. לשם כל נדרש תיאום מושלם בין כל גופי החרום ברשות וסמיכות גיאוגרפית שלהם. הקמת המרכז במיקום אסטרטגי בסמוך לבניין העירייה הראשי תאפשר שיתף פעולה ושילוב ידיים של כל גופי החרום וההצלה בעיר, תחת אותה קורת גג, תשפר באופן משמעותי את רמת המוכנות לחירום ותייעל את העבודה".

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
מופע הקיץ של מיקי והחברים, חיפזון וזהירון, נופיקי, מסיבות קונספט, סדנאות ,יצירה: קייטנת הקיץ של קניון שער הצפון לאורך כל חודש יולי ללא עלות
הילדים יצאו לחופש הגדול והפעילויות לאורך הקיץ מתחילות כבר עם...
הסיבה שכל כך חשוב לבצע בדק בית בצפון
אתם פשוט לא יכולים להרשות לעצמכם להיכנס לבית חדש בלי...
כיצד ניתן לשחזר מידע חיוני ביעילות?
ווצאפ הוא אחת מהאפליקציות הנפוצות ביותר לשליחת הודעות, והוא משמש...
כבוד לקריות: נהג המרוצים הישראלי, מקרית ים, אריאל אלקין, זכה במקום הראשון בסבב השני של אליפות הפורמולה 4 USF Juniors שהתקיימה באלבאמה בארה"ב
במסגרת זו זכה אלקין במקום הראשון במדידת הזמנים של המירוץ...
היבואן הרשמי של נינטנדו משיק את Gaming Store
סופר מריו, פיקאצ'ו וזלדה נכנסים לקניון – זו לא התחלה...
לרגל יום המעשים הטובים: הפנינג קהילתי "גם אני יכול"
ההפנינג כולל עמדות תרומה לקהילה: עמדת תרומת דם, עמדת תרומת...
הושק 'דיסקונט 360' בקניון שער הצפון בשטח של 1600 מ"ר
השבוע התקיים בקריית אתא טקס פתיחה חגיגי למוקד שירות בנקאי...
"עליתי מהתהום לפיסגה, אני חיה בשביל השליחות שלי"
מזית רפמן היא לא עוד קואוצ'רית ויועצת זוגית סטנדרטית שתפגשו....
מציינים את יום המשפחה עם מיצג הוקרה לחטופים
יום המשפחה מהווה הזדמנות להוקיר ולחגוג את המשפחה וחשיבותה בחיינו....
חוגגים טו בשבט בקניון שער הצפון: חגיגה חינוכית וחווייתית עם סדנאות אפייה ויצירה
טו בשבט מציין את תחילת עונת הפריחה, והשנה, קניון שער...
מפגש בין דורי של שורדי/ות שואה וחיילי/ות מחוז חיפה
ביום ג׳ ה-19/9/23 התקיים בוקר מרגש במיוחד במרכז משמעו"ת שנמצא...
"שישי לייב" בצפון הארץ ייערך במהלך חודש ספטמבר בחוצות המפרץ: זמרים בלייב מידי שישי
חוצות המפרץ אאוטלט, מקבוצת קניוני עופר וחברת אשטרום, יערוך במהלך...
נשקים מסוגים שונים, תחמושת בכמות רבה ומעל לחצי מליון שקלים נתפסו בדירה במעלות
שוטרי המחוז הצפוני תפסו בתוך בית משפחה במעלות תרשיחא נשקים...
להקיש ולתופף באופן המושלם
בשביל להיות מתופף תותח ומצוין יש צורך בביצוע קפדני ונישנה...
להשקיע בגוף שלנו
הדרך הטובה ביותר ליהנות מגוף חלק ונקי זה דרך כך...
מה עושה עורך דין העוסק בחוזים?
עורך דין לענייני חוזים עוסק בחוזים והסכמים משפטיים, שמהווים חלק...