Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ניקיטה משתלטת על החצרות – אירועי חודש הניקיון במגדל העמק הסתיימו בהצלחה עם סיום תחרות החצר הנקייה והמטופחת ועליית סרטוני האנימציה של ניקיטה, הצפרדע הפרזנטורית של תכנית "עיר נקייה ומקיימת"

ניקיטה משתלטת על החצרות – אירועי חודש הניקיון במגדל העמק הסתיימו בהצלחה עם סיום תחרות החצר הנקייה והמטופחת ועליית סרטוני האנימציה של ניקיטה, הצפרדע הפרזנטורית של תכנית "עיר נקייה ומקיימת"
קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

תכנית "עיר נקייה ומקיימת" הינה תכנית עירונית רב מערכתית שמטרתה לשנות את תרבות השמירה על הניקיון. התכנית מופעלת על ידי האגף לשירותים חברתיים – מדור קהילה, בשיתוף מינהל החינוך, אגף שפ"ע, אגף הפיקוח ואחרים, ובסיוע המשרד להגנת הסביבה, משרד הרווחה ועוד. השנה הרחיב המשרד להגנת הסביבה את תמיכתו בתכנית ובכך איפשר לראשונה לקיים את חודש הניקיון שנפתח בקמפיין פרסום נרחב במדיות החברתיות, בעיתונים ובשילוט ייעודי בקרייה החרדית אשר השיק את הפרזנטור החדש (נוסף על ניקיטה) – ינון, הילד ששומר על הניקיון. מדובר בקמפיין ארצי ש"שם על השולחן" את השאלה – "איך את/ה רוצה את הרחוב/הפארק שלך?" ומציג לצופה אלטרנטיבה של רחוב מלוכלך אל מול רחוב נקי, וקורא לכולנו לקחת אחריות על הלכלוך שלנו.

קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

מיד לאחר מכן התקיימו מבצעי ניקיון עירוניים בהם השתתפו חניכי תנועת מחנות העולים (בית שוקו ומועדון הקובייה), פעילי ותיקים בסביבה, ילדי גן מנחם ומתנדבים ברחבי העיר, בסיוע אגף שפ"ע. מבצעים אלו לווו בהסברה ורתימת התושבים ואף כללו הרצאה בשידור חי בפייסבוק העירוני לחניכי תנועות הנוער, התלמידים וכלל תושבי העיר, בה סיפר בלהט מנכ"ל עמותת "נקי", תומר אשל, כיצד ניתן לשנות את פני המציאות ולא לראות בלכלוך במרחב הציבורי כגזירת גורל.

הדובדבן שבקצפת – במהלך החודש התקיימה תחרות החצר הנקייה והמטופחת, אליה נרשמו כ-20 בניינים שטיפחו וניקו את חצרות הבניין המשותף שלהם לרבות הרחוב הגובל עימם. פעילות אשר תרמה רבות לגיבוש השכנים, להעלאת תחושת האחריות והשייכות ולהפיכתם משכנים לקהילה. על מנת לאפשר שיוויון הזדמנויות גם לבניינים שרובם אוכלוסייה מבוגרת המתקשה לנקות בכוחות עצמם, צורפו אל בניינים אלה חניכים מתנועת מחנות העולים, שנרתמו בחפץ לב.

החודש נחתם בטקס הענקת הפרסים לבניינים הזוכים על ידי ראש העיר אלי ברדה, סגניו, אלי בקסיס וסרגיי אוקלנדר, מנכ"ל העירייה שלום זוזוט, עוזרת ראש העיר סיוון קיסלסי, מנהלת המרכז לפיתוח הון אנושי –צעירים ליאורה אדרי, דובר העירייה קובי פורטל וחברי ועדת השיפוט: יניב בן יוסף, מנהל אגף שפ"ע, אהובה ג'ובני חגי, מנהלת מדור קהילה, עוס"ק שרון קסיס, מנהלת תכנית עיר נקייה ומקיימת ומוטי כהן נציג התושבים. הבניינים הזוכים קיבלו את מירב הניקוד בכל הקריטריונים שנקבעו, ביניהם מידת שיתוף הפעולה בין הדיירים, מידת השינוי וכמובן רמת הניקיון והטיפוח. הבניינים הזוכים הם: הרב עובדיה יוסף 33, תשי"ג 11 והעצמאות 5+6, אשר זכו בסדנת גינון קהילתי לטיפוח ושמירה על גינתם, בשווי של 6,000 ש"ח, 4,000 ש"ח ו-2,000 ש"ח בהתאמה.

אם לא די בזאת, בימים אלו עלו לרשת סרטוני אנימציה בכיכובה של ניקיטה הצפרדע שבחביבות מלמדת את כולנו כיצד לשמור על הניקיון וכן סרטון ושילוט המתעדים את משתתפי התחרות ומבצעי הניקיון במטרה להוות מודל לחיקוי ולהעלות את המודעות של כולנו לחשיבות השמירה על הניקיון במרחב הציבורי.

שלום זוזוט, מנכ"ל העירייה, סיכם את אירועי החודש: "גם בתחום השמירה על הניקיון, מהווה מגדל העמק מודל לחיקוי בתכניות הייחודיות שלה ומפיצה את הבשורה. אנו מודים למשרד להגנת הסביבה על ששם השנה על המפה את נושא תרבות הניקיון וסייע לנו בהפקת חודש זה המוקדש כל כולו להעלאת המודעות לנושא בקרב התושבים. ניצני הפעילות שלנו, יחד עם קואליציית שותפים רחבה הכוללת את המשרד, את ארגוני הסביבה כמו עמותת נקי, החברה להגנת הטבע ואחרים, ויחד עם רשויות אחרות שנרתמות, מכים שורשים בקרב כל תושבי הארץ".

אלי ברדה ראש העיר סיכם: "ערך השמירה על הניקיון ואיכות הסביבה הוא ערך חשוב המאפשר סולידריות בין התושבים והשכנים כלפי הסביבה והטבע, ותורם לאיכות החיים של כולנו. אני גאה באגפי העירייה על שיתוף הפעולה בהעלאת המודעות לשמירה על הניקיון וגאה בתושבים שהשתתפו במבצעי הניקיון ובתחרות. שמירת הניקיון ואיכות הסביבה הוא "אחריות משותפת" של הרשות במרחב הציבורי ושל התושבים במרחב הפרטי. רק יחד נשמור על מגדל העמק שלנו נקייה ומקיימת".

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
שרי האוצר והתקשורת ביקרו במגדל העמק
בשבוע שעבר התארחו במגדל העמק שר התקשורת יועז הנדל ושר...
שנת הקורונה הייתה שנה מאתגרת עבור רבים מאתנו. יציאה לחל"ת...
מגדל העמק: 13 מיליון לפרויקט פחים מוטמנים והחלפת צי הרכב
מגדל העמק ממשיכה בשיפור איכות הסביבה ואיכות החיים ותשקיע ברכישת...
היכון הכן צאי!
"נפש בריאה בגוף בריא" – זהו משפט מפורסם ומדויק מאין...
ניקיטה משתלטת על החצרות - אירועי חודש הניקיון במגדל העמק הסתיימו בהצלחה עם סיום תחרות החצר הנקייה והמטופחת ועליית סרטוני האנימציה של ניקיטה, הצפרדע הפרזנטורית של תכנית "עיר נקייה ומקיימת"
תכנית "עיר נקייה ומקיימת" הינה תכנית עירונית רב מערכתית שמטרתה...
מפיצים אור - תלמידי כיתה ז' מבית הספר "יערת העמק" הפתיעו את חברי מועדון לעיוור בחלוקת שי שמכה מפנקת ושי לכבוד חג החנוכה. ראש העיר אלי ברדה: "מחווה ערכית מרגשת שהסמיכות לחנוכה מעצימה אותה. הבאתם אור בעיניים ושמחה בלב"
במסגרת התוכנית "עושים טוב לקהילה" ביוזמת אילנה פרץ עייש מנהלת...
ריקי בן ארי חוזרת הביתה
 הזמרת ריקי בן ארי תחזור לעיר הולדתה מגדל העמק בחגיגות...
בית ספר האר"י מציג: שיעורים בחקלאות, שירה ונגרות
במסגרת מיזם "כנפי רוח" נהנים תלמידי בית הספר "האר"י" במגדל...
מגדל העמק עושה פסח
שפע של הכנות: אגף שפ"ע (חזות העיר) ברשות נמצא בעיצומן...
"מחיר למשתכן": ששה מכרזים  מוצלחים במגדל העמק
במכרז של "מחיר למשתכן" שנסגר בימים האחרונים במגדל העמק נרכשו...
שנה שלישית ברציפות: שני בתי ספר ממגדל העמק זכו בתחרות ארצית בפיזיקה
הישג חסר תקדים לנבחרות הפיזיקה של בית הספר "יערת העמק"...
"אות שר החינוך לנוער מתנדב' הוענק לשתי תלמידות ממגדל העמק
השבוע התקיים טכס הוקרה וחלוקת תעודות ל-30 בני נוער מתוכם...
מגדל העמק: תנועת נוער חדשה "האיחוד החקלאי"
תנועת נוער חדשה החלה לפעול במגדל העמק והצטרפה לפעילות הענפה...
ילדי מגדל העמק יככבו בקליפ הרשמי של חגיגות ה-70 למדינה
70 בני נוער החברים בלהקות זמר עירוניות הוזמנו לשיר ולהצטלם...
עיריית מגדל העמק הנגישה למתן את המסלול היומי
מתן דדון ממגדל העמק הוא ילד עצמאי המתנייד באמצעות כיסא...
מגדל העמק: מחסנים חינם נגד הכלבת
משרד החקלאות והשירות הווטרינרי בעיריית מגדל העמק יוצאים במבצע חיסוני...