Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה בין מערכות גילוי לכיבוי אש

מה בין מערכות גילוי לכיבוי אש
קרדיט Canva

הקשר שבין מערכות לגילוי אש ולבין מערכות כיבוי אש הינן הגיוניות ביותר ומאפשרות בעצם העניין לעבוד בסנכרון נפלא ומציל חיים. כאשר מדובר על מערכות של כיבוי אש ומערכות של גילוי אש קודם כל חשוב לדעת כי אם אתם בית עסק אתם מחויבים על חוק להתקין מערכות אלו בבית העסק שלכם. אחת הדרישות לפתיחת עסק מעבר לידע ולאבזור בו אתם רוצים להציג ולשרת בבית העסק שלכם, אתם צרכים גם לדאוג לשלום כל הסובבים אתכם כלומר הלקוחות המצויים בתחום בית העסק שלכם. כך שאם אתם פועלים לפתיחת בית העסק שלכם, אל תשכחו את תקן 1956 לבטיחות אש במכון התקנים. אחרי הכל דרישה לכך תגיע אליכם ממחלקת רישוי העסקים, מחברת הביטוח, מהרשות המקומית או מכיבוי אש. אילו מערכות לגילוי וכיבוי אש קיימות, על כך נענה בהמשך מאמר זה. מוזמנים להמשיך לקרוא את המידע החשוב  הזה.

איזו מערכת מתאימה להתקנה?

כמו שהצלחתם להבין אי אפשר להתחמק מהתקנת מערכות אלו בתוך בית העסק שלכם. בין אם מדובר על תעשייה כבדה או על מקומות היי טק או מרכז מסחרי וחנויות ומשרדים בהם מבלים אנשים בתוך בית העסק שלכם, אתם מחויבים להתקין מערכות אלו. השאלה היא איזו מערכת מתאימה לבית העסק שלכם ובכלל אילו מערכות גילוי וכיבוי קיימות, הינה לפניכם:

  • מערכות כיבוי אש- כאשר מדברים על מערכות כיבוי אש ישנן שלוש מערכות כיבוי שכאלה אשר פועלות באופן אוטומטי כאשר מתחילה לפרוץ שריפה  בבית העסק שלכם. בין שלושת מערכות כיבוי אלו נמנים מערכת כיבוי באמצעות ספרינקלרים, מערכות כיבוי שנייה הינה באמצעות גז ומערכת כיבוי אש השלישית הינה באמצעות ארוסול. כאדר מטרתן של שלושת מערכות אלו וכל אחת  בנפרד היא להבחין באמצעות החיישנים את התלקחות האש, להתריע על כך ובמקביל לכבות את ההתלקחות לפני שתצא לגמרי מכלל שליטה
  • מערכות גילוי אש– כאשר מדובר על מערכות אלו מדובר על חמש אמצעים בהם ניתן לגלות באמצעות מערכות אלו המצאות של מקור התלקחות אש. התקנת מערכות אלו הינה על פי תקן 1220. בתוך מערכות גילוי אלו מצויים כאמור חמש דרכים לגילוי אש באמצעות גלאי עשן המזהים את העשן היוצא בעת השריפה, גלאי חום כאשר פורצת שריפה, גלאי להבה המזהה את האור היוצא מתוך האש, גלאי פחמן חד חמצני שיוצא מתוך השריפה. בנוסף לגלאים אלו התקנת לחצן שריפה ידני הוא יעיל במיוחד משום שהוא ניתן לפעולה על ידי בני אדם שמזהים את דבר השריפה ובאמצעות לחיצה על אותו לחצן שריפה, ניתן להזהיר את שאר האנשים המצויים באותו חלל. דרך נוספת של גילוי אש היא באמצעות רכזת שהינו התקן אלקטרוני המצוי בתוך המערכת לגילוי אש ומתריע על כך בשעת הצורך

סיכום דבר

כאשר בדרכם להקמת בית העסק שלכם, מלבד עיצוב ותכנון אופי בית העסק שלכם, אתם מחויבים לשמור גם שלום הלקוחות שלכם ושלום הסביבה בה אתם מצויים. על פי חוק תקן 1956 אתם מחויבים להתקין מערכות לגילוי וכיבוי אש. דרישה זו מגיע ממספר מקומות כמו חברות הביטוח, המועצה המקומית, כיבוי אש וממחלקת רישוי העסקים. מה עושים? מקבלים הדרכה צמודה כיצד יש להתקין מערכות אלו וכיצד להשתמש בהן ברגע האמת. חברת שלהבת כיבוי אש הפועלת מזה – 30 שנים מספקת את כל השירותים ההכרחיים והנדרשים לבית העסק שלכם. כנו כבר עתה לאתר החברה והזמינו מערכת לכיבוי וגילוי אש בהקדם.

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
איך לבחור את ההפעלה המושלמת ליום הולדת
היום המצופה ביותר בשנה כבר כמעט כאן: יום ההולדת של...
איך לתכנן תקציב משפחתי?
המשפחה היא מדינה במיניאטורה: יש לה ראש, יועץ, "אוכלוסייה מסובסדת",...
איך גם אתם תשנו את חייכם מקצה לקצה
מביטים על אחרים ומרגישים שאתם קצת מקנאים? גם אתם הייתם...
כל מה שצריך לדעת על הדברה ירוקה מול הדברה רגילה
לצד כל המודעות הסביבתית והצורך במזעור הנזקים לציבור ולסביבה, שיטת...
התמכרות נפשית או פיזית?
מרכז גמילה מסמים או גורמי התמכרות אחרים, במידה והוא מקצועי...
רפורמת החשמל: כל מה שצריך לדעת
רפורמת החשמל היא תהליך לשינוי מהותי של שוק החשמל והכנסה...
גיליתם ליקויים בדירה חדשה? אל תוותרו
קניית דירה מקבלן דורשת סבלנות רבה מן הקונים. הנחמה מבחינתם...
חתימה על הסכם ממון לפני או אחרי הנישואין- מה ההבדל
זוגות רבים מודעים היום לכך שגירושין הם מהלך נפוץ יחסית,...
היכן ניתן לרכוש תמרורים?
תמרורים הם אחד הדברים החשובים ביותר בכביש, באתרים מסוימים, בשטח,...
פתרונות מתקדמים ומקצועיים לטיפול וטיפוח השיניים
בעידן שבו המראה והאסתטיקה חשובים יותר מתמיד, רפואת השיניים מציעה...
הוטרדת מינית? הינה כל מה שעלייך לדעת
הטרדות מיניות, לצערנו הרב, הן עדיין מנת חלקן של נשים...
כל מה שצריך לדעת על מחשוב לעסקים
העסק שלכם אומנם מתנהל לא רע כבר הרבה שנים, אך...
כיצד ניתן לשחזר מידע חיוני ביעילות?
ווצאפ הוא אחת מהאפליקציות הנפוצות ביותר לשליחת הודעות, והוא משמש...
מה צריך לדעת על סריקה בתלת מימד
סקירה בתלת מימד מהווה טכנולוגיה מתקדמת ופופולארית ביותר כיום. לא...
עורך דין לענייני משפחה- הרבה מעבר לגירושין
אצל רבים עורך דין לענייני משפחה מוכר בתור עורך הדין...
אולם לחינה במרכז
רוצים לעשות חינה ולהזמין את כל המשפחה? ברור לכם שאתם...