Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מדריך לבחירת קורקינט חשמלי

מדריך לבחירת קורקינט חשמלי
קרדיט PIXABAY

המראה של מבוגר רוכב על קורקינט חשמלי עדיין גורם לתחושת תמיהה אצל חלקם. אבל סקירה זו תעזור לכם להבין כי קורקינט חשמלי הוא בעצם כלי תחבורה נוח ביותר! בתחילה, הקורקינט החשמלי הומצא כתחבורה, שנוחה למעברים במקום שבו רחוק ללכת ברגל, אך יחד עם זאת, זה לוקח רק כמה דקות בתחבורה ציבורית או ברכב. אבל מציאת מקום חניה ייקח זמן כמו הנסיעה עצמה, או אפילו יותר. עבור הולכי רגל, קורקינט חשמלי הוא הצלה אמיתית! נניח שאפשר לנסוע מהבית לרכבת התחתית תוך 3-5 דקות במקום ללכת 15-20 דקות ברגל. על קורקינט חשמלי ניתן להתגבר על מרחקים מרשימים.

קורקינט חשמלי
קרדיט PIXABAY

מה זה קורקינטים חשמליים?

קורקינטים חשמליים מודרניים לרוב מתגברים בקלות על מרחקים של יותר מ-20 קילומטרים בטעינה אחת. וזה בנסיעה במהירות של 25 קמ"ש. כדי לרכוב על אופניים אותו מרחק באותה מהירות, אתם צריכים להזיע הרבה! משקל קורקינט חשמלי הוא כ-12 ק"ג. ומבחינת מידות, לשם השוואה, הוא יכול להיכנס לתיק ספורט בינוני, מתחת למושב או על מדף ברכבת, ועוד יותר נוח לאחסן אותו בתא המטען של מכונית קטנה. אז למה כדאי לשים לב בעת הבחירה של קורקינט חשמלי? בואו נבחן זאת.

פרמטרים חשובים לבחירת קורקינט חשמלי

עומס וטווח-  כדאי להתחיל עם העומס המרבי. רוב הקורקינטים החשמליים מיועדים ל-100-120 ק"ג, אך ישנן סטיות גם למעלה וגם למטה. לדוגמה, אם אתם קונים קורקינט חשמלי עבור נער, אז תסתכלו על הדגמים עבור 50-90 ק"ג. ואם אתם צריכים כושר עומס גבוה יותר, חפשו את הדגם המתאים. אבל הפרמטר החשוב ביותר בעת הבחירה הוא עדיין עתודת הכוח. אין תקן אחד למדידת קילומטראז' בטעינה אחת. במאפיינים, היצרנים מציינים את הפרמטרים בתנאים אידיאליים, שהם נדירים ביותר בפעולה אמיתית. כל אחד מהערכים המפורטים משפיע על עתודת הכוח. לדוגמה, בנסיעה בעלייה, הקילומטראז\' יקטן, ועם רוח גב הוא יגדל. בחורף, אותה סוללה תחזיק מעמד לחצי מהמרחק. ולרוכב קל יותר קל יותר להאיץ וקל יותר לשמור על מהירות, כיון שיש פחות התנגדות אוויר. לכן, כדאי להסתכל על קיבולת הסוללה ורזרבות הכוח, אך עליכם להבין שמדובר בנתונים אינדוקטיביים.

גלגלים- גודל הגלגלים משפיע בעיקר על נוחות הנסיעה: ככל שהקוטר גדול יותר, הנסיעה חלקה יותר. אבל אין למחוק דגמים עם גלגלים קטנים של 15-17 ס"מ. לנסיעה בשבילים חלקים וחלקים בפארק הם אופציה מצוינת. צמיגים מתחלקים לשני סוגים. האופציה עם צמיג מתנפח תוסיף נוחות, אבל צריך לנטר כל הזמן את הלחץ ולשאוב אותו, ובמקרה של פנצ'ר תצטרכו להתמודד עם תיקונים. האפשרות השנייה: צמיג יצוק. הוא אינו דורש תשומת לב, אינו מפחד מפנצ'רים, אך יחד עם זאת הוא הרבה יותר נוקשה מאשר מתנפח, מה שמוסיף רעידות בנהיגה. צמיג מוצק הוא אידיאלי כאשר הקורקינט בשימוש נדיר.

בלמים-  בלימה היא חלק בלתי נפרד מהרכיבה ובסיס הבטיחות עבורכם ועבור הסובבים אותכם. מנגנון הבלמים מורכב משני סוגים עיקריים: חשמלי ומכני. לרוב, שני הסוגים קיימים בקורקינטים חשמליים: חשמלי כעיקרי, מכניים כאחד נוסף וחרום. היתרונות של בלם חשמלי הם היעדר מוחלט של תחזוקה והתאמה, מראה מסודר של קורקינט חשמלי ללא כבלים בולטים. החיסרון הוא עוצמת הבלימה הנמוכה יחסית, המורגשת במיוחד במהירויות נמוכות. הבלם המכני עוצר את הקורקינט באופן מידי בכל מהירות. ישנם גם חסרונות: צורך בהתאמה וירידה ביעילות במגע עם לחות, מה שמוביל לבלאי מהיר של רפידות הבלמים.

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
אילו נכסים פופולאריים ביותר בתור נכסים להשקעה?
כאשר אתם מעוניינים להיכנס לעולם הנדל"ן, ומחפשים דירות להשקעה בחיפה,...
הוצאת דיבה - מספר מרכיבים מרכזיים לתביעה
תביעה על הוצאת דיבה כרוכה בהליכים משפטיים הנפתחים על ידי...
גיורא זינגר – הופעה שאתם לא רוצים להחמיץ
כבר מזמן לא הייתם בהופעה מיוחדת שבאמת גרמה לכם אושר?...
כלי חיוני שנועד לעזור לאנשים וארגונים
מערכת ניהול משימות היא כלי חיוני שנועד לעזור לאנשים וארגונים...
התמודדות עם התמכרות בעידן המודרני
כולנו חיים בעידן שבו אנחנו יכולים לקבל אינפורמציה על כל...
סבון טבעי ומסורתי הידוע בתכונותיו העדינות והמזינות
סבון שמן זית הוא סבון טבעי ומסורתי הידוע בתכונותיו העדינות...
שיקום המראה של רצפה ישנה
פוליש לרצפה ישנה מחיר יכול להשתנות משמעותית על בסיס מספר...
הדרך הנכונה לבצע הרמת פנים
הרמת פנים ללא ניתוח, המכונה גם הצערת פנים ללא ניתוח,...
הליך משפטי שמטרתו השגת זכויות תושבות לשותף
הסדרת מעמד לבן זוג זר בישראל הוא הליך משפטי שמטרתו...
עורך דין המתמחה בדיני משפחה
עורך דין משפחה הוא עורך דין המתמחה בדיני משפחה, ענף...
היבט מרכזי בהפקת אירועי חברה
הפקת אירועים עסקיים מקיפה תכנון, ארגון וביצוע אירועים המותאמים לצרכי...
מהן אותן חשבוניות ירוקות שכולם מדברים עליהן?
אתם עוסקים בניהול עסק קטן ופרטי כבר לא מעט שנים?...
חוזה משפטי שנכרת על ידי בני זוג לפני נישואיהם
הסכם קדם נישואין הוא חוזה משפטי שנכרת על ידי בני...
היא שיטה מודרנית לטיפול אורתודונטי
יישור שיניים אינויזליין היא שיטה מודרנית לטיפול אורתודונטי המשתמשת בסדרה...
הזדמנות ייחודית לגיוון רב
השקעות נדלן בחול מתייחס לנוהג של השקעה בשווקי נדל"ן מחוץ...
מגשי הפירות - האמנות שבעיצוב והקסם שבפירות
בעידן הקצב המהיר שבו אנו חיים, מציאת רגעי יוקרה והפסקת...