Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

וטרינרים באזור הצפון – איך לבחור וטרינר בחיפה?

וטרינרים באזור הצפון – איך לבחור וטרינר בחיפה?
Credit: shutterstock

כל מי שאימץ וגידל חיית מחמד יודע עד כמה החיות מקבלות מעמד של בני בית, משפחה, אפילו תינוקות. אנחנו מתייחסים לחיות המחמד שלנו כמו אל ילדים, מרעיפים עליהם אהבה וחיבה ודואגים לכל מחסורן. אוהבי חיות גם ערים לכל בעיה קטנה שצצה אצל חיית המחמד שלהם, מגלים כלפיה דאגה ומתמסרים לטיפול בה, במיוחד אם מדובר בחיה הראשונה שאימצתם. על מנת שנדע להבדיל אם מצבה של החיה מחייב טיפול רפואי או שאולי מדובר בבעיה זניחה שתעבור מעצמה, יש צורך בייעוץ רפואי. למי שגרים ביישובי צפון הארץ, פעמים רבות חיפה, בירת הצפון, היא המקום לחפש בו שירותים רפואיים מיוחדים וכן, גם לערוך בו קניות. וטרינר בחיפה יכול להציע ייעוץ רפואי למתגוררים בחיפה וביישובים סביבה, אך כיצד תדעו מי מבין וטרינרים באזור הצפון הוא המומלץ ביותר?

וטרינרים באזור הצפון - איך לבחור וטרינר בחיפה?
Credit: shutterstock

וטרינר הוא רופא של חיות, שמבצע חיסונים, בדיקות וכן גם ניתוחים. בדרך כלל מרפאה וטרינרית עירונית תכיל מכשור בסיסי כמו מכשיר לצילום רנטגן, אולטרסאונד, שולחן ניתוחים וכו׳. יש מספר פרמטרים שחשוב שיהיו לכל וטרינר, אך באופן כללי יש לשים את הדגש על רמת אבחון, מסירות, הוגנות ומתן שירותים בסיסיים. אם אתם בוחרים וטרינר על בסיס תכנית מנויים מפוצצת בשירותים, או על סמך מכשור טכנולוגי מתקדם ומספר העובדים במרפאה, כדאי שתשנו את הגישה. 

וטרינר טוב הוא וטרינר אכפתי

חשוב להבין שוטרינר חייב להיות קודם כל אמפתי ולהבין את הצרכים והמגבלות שלכם כבעלים לחיה. בין אם החיה שלכם בריאה, חולה או פצועה – חשוב שהווטרינר ייעץ לכם, יבדוק ויאבחן קודם כל את הבעיה האקוטית, ולא ינסה לדחוף לכם שלל בדיקות יקרות שהחיה לא בהכרח צריכה. אין ספק שמקצוע רפואת בעלי חיים רחוק ממרביתנו, ואין דין רופא משפחה כדין וטרינר  – כלומר אנחנו פחות מכירים את המחלות שעלולות להופיע בבעלי חיים ואת הטיפולים שהן מצריכות. ואכן, יש וטרינרים שעלולים לנצל את חוסר הידע של אנשים תמימים, לבצע בדיקות שלא לצורך אמיתי ובמחירים מנופחים. 

בבואכם לחפש וטרינר בחיפה ובאזור הצפון, נסו לדבר עם כמה מהמומלצים ביותר. שימו לב מהי הגישה של הווטרינר לחיה שלכם, האם הוא מתייחס גם להיסטוריה הרפואית שלה והאם הוא בודק אותה בקפידה. וטרינר טוב ישים דגש אך ורק על מה שהחיה שלכם צריכה, יבצע מעקב אחרי המחלות, וישאל על בעיות וטיפולים שעברה. כמו רופא טוב לחיים, כדאי שהווטרינר יהיה אדם שאתם סומכים עליו. חפשו המלצות ממכרים, שכנים או משפחה על אדם אמין ומסור שיוכל לשמש כרופא מצוין לחיית המחמד שלכם. 

תכניות מינויים וביטוח – לא בהכרח לטובתכם

הבעיה הזו מגיעה גם לסוגיית המנויים. הרבה וטרינרים באזור הצפון ובכלל מציעים תכניות ביטוח בריאות, מעין סל שירותים שמתבצע על בסיס תשלום חודשי או שנתי. יש בדיקות, טיפולים וחיסונים שמהווים בסיס הגיוני שיוצע בסל שכזה, אך יש תוכניות מנויים כאלו שמציעות בדיקות למחלות נדירות על מנת לנפח ולהציג מצג שווא של תכנית שמשתלמת ללקוח. לכן, כשאתם מחפשים וטרינר בחיפה, שימו דגש על האנושיות והמקצועיות ואל תסתנוורו מכמות השירותים שהוא מציע בתכנית המנויים.

שירותים ״אקסטרה״ שכן יש לתת את הדעת עליהם הם רמת הזמינות, כמו למשל, מרפאה שפתוחה 24/7 ויכולה לתת מענה גם במקרי חירום שמתרחשים בלילה, בשבתות ובחגים, מהווה יתרון משמעותי. וטרינר שמציע ביקורי בבית יכול לחסוך לכם כאבי ראש רציניים הכרוכים במרדפים אחרי החתול עם הכלוב או עם תרופה. גם וטרינר שמציע ייעוץ טלפוני ראשוני יכול לחסוך לכם את ההגעה אל המרפאה ואת התשלום על בדיקה מיותרת או את ההפסד של יום עבודה. שירותים מסוג אלה עשויים להקל עליכם גם בבדיקות ובטיפולים פשוטים ולכן גם אלה קריטריונים שכדאי לבדוק כשאתם משווים בין וטרינרים באזור הצפון.

 

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
אילו נכסים פופולאריים ביותר בתור נכסים להשקעה?
כאשר אתם מעוניינים להיכנס לעולם הנדל"ן, ומחפשים דירות להשקעה בחיפה,...
הוצאת דיבה - מספר מרכיבים מרכזיים לתביעה
תביעה על הוצאת דיבה כרוכה בהליכים משפטיים הנפתחים על ידי...
גיורא זינגר – הופעה שאתם לא רוצים להחמיץ
כבר מזמן לא הייתם בהופעה מיוחדת שבאמת גרמה לכם אושר?...
כלי חיוני שנועד לעזור לאנשים וארגונים
מערכת ניהול משימות היא כלי חיוני שנועד לעזור לאנשים וארגונים...
התמודדות עם התמכרות בעידן המודרני
כולנו חיים בעידן שבו אנחנו יכולים לקבל אינפורמציה על כל...
סבון טבעי ומסורתי הידוע בתכונותיו העדינות והמזינות
סבון שמן זית הוא סבון טבעי ומסורתי הידוע בתכונותיו העדינות...
שיקום המראה של רצפה ישנה
פוליש לרצפה ישנה מחיר יכול להשתנות משמעותית על בסיס מספר...
הדרך הנכונה לבצע הרמת פנים
הרמת פנים ללא ניתוח, המכונה גם הצערת פנים ללא ניתוח,...
הליך משפטי שמטרתו השגת זכויות תושבות לשותף
הסדרת מעמד לבן זוג זר בישראל הוא הליך משפטי שמטרתו...
עורך דין המתמחה בדיני משפחה
עורך דין משפחה הוא עורך דין המתמחה בדיני משפחה, ענף...
היבט מרכזי בהפקת אירועי חברה
הפקת אירועים עסקיים מקיפה תכנון, ארגון וביצוע אירועים המותאמים לצרכי...
מהן אותן חשבוניות ירוקות שכולם מדברים עליהן?
אתם עוסקים בניהול עסק קטן ופרטי כבר לא מעט שנים?...
חוזה משפטי שנכרת על ידי בני זוג לפני נישואיהם
הסכם קדם נישואין הוא חוזה משפטי שנכרת על ידי בני...
היא שיטה מודרנית לטיפול אורתודונטי
יישור שיניים אינויזליין היא שיטה מודרנית לטיפול אורתודונטי המשתמשת בסדרה...
הזדמנות ייחודית לגיוון רב
השקעות נדלן בחול מתייחס לנוהג של השקעה בשווקי נדל"ן מחוץ...
מגשי הפירות - האמנות שבעיצוב והקסם שבפירות
בעידן הקצב המהיר שבו אנו חיים, מציאת רגעי יוקרה והפסקת...