Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הגעת לגיל השלישי? צפה לזימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים

הגעת לגיל השלישי? צפה לזימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים
קרדיט freepic

אם הגעת לגיל 70, חשוב מאוד שתדע שמשרד הרישוי ככל הנראה יבקש ממך לעבור בדיקה רפואית, על מנת שתוכל לחדש את רישיון הנהיגה שלך. לא פעם, בתום בדיקה רפואית זאת, יחליט משרד הרישוי לשלוח בני 70 ומעלה להמשך בדיקות רפואיות פיזיות ונפשיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים וזאת בכדי לוודא שמצבו הבריאותי של האדם תקין לצורך המשך נהיגה בטוחה על הכביש. במידה ויתברר במהלך הבדיקות שישנן גורמים שיכולים להשפיע על בטיחות הנהיגה של אותו אדם, הרי שהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים ימליץ על שלילת רישיונו של האדם.

הגעת לגיל השלישי? צפה לזימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים
קרדיט freepik

תהליך חידוש רישיון בגיל השלישי

כאשר אדם מגיע לגיל 70,  כחצי שנה לפני שמגיע זמן חידוש הרישיון שלו, הוא יקבל ממשרד הרישוי טופס בדיקות אשר עימו הוא צריך לגשת אל רופא עיניים ואל רופא המשפחה שלו. רופאים אלו ידרשו לבדוק את מצבו הגופני הכללי של האדם ואת מצב בריאות גופו ועיניו ולמלא את הטופס בהתאם לכך. אדם אשר מגיע לגיל 70 יידרש לעבור את התהליך הזה כתנאי לחידוש רישיונו כל 5 שנים. החל מגיל 80 האדם יתבקש לעבור את התהליך כל שנתיים. כאשר מדובר על נהג בתחבורה ציבורית כגון: נהג מונית או אוטובוס, הרי שהחל מגיל 60 הוא יידרש לעבור את התהליך הנ"ל, על מנת לוודא שהוא כשיר לנהיגה בטוחה על הכביש. לאחר שהרופאים ממלאים את טפסי הבדיקות הנדרשים עבור משרד הרישוי, האדם יידרש לשלוח את הטפסים ולהמתין לתשובה של משרד הרישוי. משרד הרישוי יכול לדרוש מהאדם טפסים נוספים לצורך חידוש הרישיון או לשלוח אותו להמשך בירור במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. במכון זה יערכו לאותו אדם בדיקות נוספות בכדי לבחון את היכולת שלו לנהוג על הכביש בצורה בטוחה. רק כאשר האדם נמצא כשיר לנהיגה, משרד הרישוי יחדש את רישיונו.

בדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא גוף אשר מטרתו היא לוודא כי כל נהג בישראל הינו כשיר לנהיגה הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. לא פעם, המכון יזמן נהגים לבדיקות שונות בכדי לבחון את מצבם ואת כשירותם לנהיגה בטוחה על הכביש. בהתאם לבדיקות הללו, המכון ימליץ אם לשלול את רישיונו של הנבדק ולאיזה תקופה יש לשלול אותו, או שמא, שלא לשלול את רישיונו. הנהגים שיוזמנו לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים יהיו לרוב נהגים אשר נתפסו בגין עבירות תנועה רבות, נהגים אשר הגיעו לגיל השלישי או נהגים אשר סובלים ממחלות כרוניות שונות או נוטלים תרופות כלשהן באופן קבוע. מי שיפנה את אותם הנהגים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים יהיה משרד הרישוי. אדם אשר מזומן למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, צריך להביא עימו את כל המסמכים הנדרשים לצורך תהליך זה. במכון הרפואי לבטיחות בדרכים האדם יעבור סדרה של בדיקות גופניות רלוונטיות ולעיתים גם בדיקות פסיכולוגיות. בהתאם לתוצאות הבדיקות, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים יחליט האם להמליץ על שלילת רישיונו של האדם באופן קבוע או לתקופה כלשהי. המלצתו של המכון לרוב תתקבל במשרד הרישוי שיוציא את ההמלצה לפועל וישלול את רישיונו של האדם במידה וזוהי ההמלצה. אם קיבלתם זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים ולא משנה מאיזו סיבה, חשוב מאוד לפנות לשירותיו של עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה, אשר יסייע לכם לעבור את התהליך בהצלחה ולהישאר עם רישיון הנהיגה שלכם.

זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים בגיל השלישי

אם הגעת לגיל השלישי וזומנת למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, חשוב מאוד שלא תגיע לשם לבד. לא פעם, הגעה עצמאית למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, פירושה סיכוי גבוה יותר לשלילת הרישיון שלך בשל גילך. מכיוון ששלילת רישיון זהו דבר שפוגע באופן מהותי באיכות החיים, הרי שברגע שמקבלים זימון בגיל השלישי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, חשוב לפנות לשירותיו של עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה, אשר בקיא בתחום המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. עורך דין מעין זה יכול לסייע בשמירה על רישיון הנהיגה ובאי שלילתו. כמו כן, במידה והמכון ממליץ על שלילת הרישיון של האדם, עורך דין תאונות דרכים יכול להגיש ערעור בשם אותו אדם על ההחלטה שהתקבלה ולבטל את שלילת הרישיון שלו.

נקלעת לבעייה תעבורתית? זומנת לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים? רישיונך כבר נפסל? חייג אל עורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי ללא תשלום!

טלפון – 077-9976882

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
אילו נכסים פופולאריים ביותר בתור נכסים להשקעה?
כאשר אתם מעוניינים להיכנס לעולם הנדל"ן, ומחפשים דירות להשקעה בחיפה,...
הוצאת דיבה - מספר מרכיבים מרכזיים לתביעה
תביעה על הוצאת דיבה כרוכה בהליכים משפטיים הנפתחים על ידי...
גיורא זינגר – הופעה שאתם לא רוצים להחמיץ
כבר מזמן לא הייתם בהופעה מיוחדת שבאמת גרמה לכם אושר?...
כלי חיוני שנועד לעזור לאנשים וארגונים
מערכת ניהול משימות היא כלי חיוני שנועד לעזור לאנשים וארגונים...
התמודדות עם התמכרות בעידן המודרני
כולנו חיים בעידן שבו אנחנו יכולים לקבל אינפורמציה על כל...
סבון טבעי ומסורתי הידוע בתכונותיו העדינות והמזינות
סבון שמן זית הוא סבון טבעי ומסורתי הידוע בתכונותיו העדינות...
שיקום המראה של רצפה ישנה
פוליש לרצפה ישנה מחיר יכול להשתנות משמעותית על בסיס מספר...
הדרך הנכונה לבצע הרמת פנים
הרמת פנים ללא ניתוח, המכונה גם הצערת פנים ללא ניתוח,...
הליך משפטי שמטרתו השגת זכויות תושבות לשותף
הסדרת מעמד לבן זוג זר בישראל הוא הליך משפטי שמטרתו...
עורך דין המתמחה בדיני משפחה
עורך דין משפחה הוא עורך דין המתמחה בדיני משפחה, ענף...
היבט מרכזי בהפקת אירועי חברה
הפקת אירועים עסקיים מקיפה תכנון, ארגון וביצוע אירועים המותאמים לצרכי...
מהן אותן חשבוניות ירוקות שכולם מדברים עליהן?
אתם עוסקים בניהול עסק קטן ופרטי כבר לא מעט שנים?...
חוזה משפטי שנכרת על ידי בני זוג לפני נישואיהם
הסכם קדם נישואין הוא חוזה משפטי שנכרת על ידי בני...
היא שיטה מודרנית לטיפול אורתודונטי
יישור שיניים אינויזליין היא שיטה מודרנית לטיפול אורתודונטי המשתמשת בסדרה...
הזדמנות ייחודית לגיוון רב
השקעות נדלן בחול מתייחס לנוהג של השקעה בשווקי נדל"ן מחוץ...
מגשי הפירות - האמנות שבעיצוב והקסם שבפירות
בעידן הקצב המהיר שבו אנו חיים, מציאת רגעי יוקרה והפסקת...