Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך מקימים חברה

איך מקימים חברה

חברה על פי ההגדרה היא ארגון עסקי אשר מחבר בין אנשים בעלי מטרה עסקית משותפת. מטרתה של הרווח ברוב המקרים היא ליצור רווח כלכלי.  מרבית החברות בארץ הן חברות מאוגדות אשר מסירות את רוב האחריות המשפטית מבעלי החברה וממייסדי החברה בכל מקרה של חובות או הפסד כלכלי שהחברה תחווה. חברות מסוג זה קרויות: חברות בע"מ. לא מעט אנשים תוהים כיצד בעצם מקימים חברה. חברה, בניגוד לשותפות או לעסק המוגדר כעוסק מורשה היא אישיות משפטית נפרדת אשר עומדת בפני עצמה. כלומר, החברה איננה רשומה על שמו של אדם ספציפי והיא רשומה אצל רשם החברות. לרוב, במידה והחברה צברה חובות או נקלעה להפסדים כלכליים משמעותיים, הם לא יוטלו על בעל או מייסד החברה.

שלבים בהקמת חברה

ישנם 5 שלבים בסיסיים וחשובים לצורך הקמת חברה:

  1. ראשית כל יש צורך להחליט איזה סוג חברה בעצם מקימים. כאמור, החברות הנפוצות כיום בישראל הן חברות בע"מ, אך ניתן לבחור גם בחברה אשר איננה מוגבלת במניות, שבה במקרה של הפסד כלכלי או חובות, כל אחד מבעלי החברה או מייסדיה יידרש לשלם תשלום בגובה המניות שלו בחברה בלבד.
  2. לאחר בחירת סוג החברה הרלוונטית, יש צורך לבחור שם לחברה ולבדוק האם השם תפוס על ידי חברה אחרת. מדובר על בדיקה שניתן לבצע מול רשם החברות. מומלץ להגיע לרשם החברות עם מספר שמות אופציונליים שחשבתם עליהם ולבחון מי מהם תפוס ומי מהם יכול להיות שמה של החברה שלכם. כמו כן, באותו המעמד יש צורך לנסח תקנון פורמלי המהווה הסכם בין החברה לבין בעלי המניות ומחזיקי המניות שבה. הסכם זה יכיל בו את שם החברה, מטרות החברה, הון המניות והגבלות אחרות שנוגעות לחברה. כמובן שכל חברה יכולה להוסיף לתקנון כל סעיף אחר שהיא רואה בו סעיף רלוונטי. בתום ניסוח ההסכם והחתימה עליו, יש צורך למנות לפחות אדם אחד לתפקיד הדירקטור של החברה. אדם זה ירכיב את דירקטוריון החברה ויקבל החלטות אודות התנהלות החברה בהווה ובעתיד.
  3. השלב השלישי הוא שלב רישום החברה ברשם החברות בפועל, לאחר שמשלמים את כלל האגרות הרלוונטיות.  מדובר על פרוצדורה הגובלת בהגשת כלל המסמכים הרלוונטיים לרשם החברות. עבור ניסוח המסמכים והכנתם יש לפנות לעו"ד העוסק בתחום דיני חברות. חשוב מאוד לברר את כל מה שניתן אודות כלל הטפסים הנדרשים, בכדי שתהליך יהיה יעיל ואיכותי ולא תדרשו לחזור אל רשם החברות עם טפסים נוספים שלא שמתם לב שצריך להגיש או לא ידעתם.
  4. לאחר שרושמים את החברה בהצלחה אצל רשם החברות, מקבלים אישור על כך מרשם החברות וכמובן את מספר הח.פ של החברה. בתום תהליך זה החברה תידרש לעבור את שלב פתיחת התיקים ברשויות המס השונות אשר כוללות מע"מ, ביטוח לאומי ומס הכנסה.
  5. דוחות שנתיים- כל חברה חייבת להכין את כלל הדוחות הכספיים הרלוונטיים, אשר מכילים מידע על הפעילות העסקית של החברה. מדובר על דוחות שרואה חשבון מקצועי ומנוסה בתחום צריך להכין עבור החברה וכמובן, להגיש בזמנים המתאימים לרשויות המס.

תהליך הקמת חברה הוא תהליך בירוקרטי אשר עלול להיות סבוך ומורכב. על מנת להקים את החברה בצורה הנוחה ביותר, כדאי מאוד לבחור בעורך דין אשר בקיא בדיני חברות, לצורך ליווי החברה בתהליך הקמתה וכמובן, ניסוח כלל המשפטיים הנדרשים לתהליך זה, הגשת כלל הטפסים הרלוונטיים לרשם החברות לצורך רישום החברה וליווי משפטי בכל שלב בתהליך הדורש זאת.

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
מה שחשוב לדעת על ייצוג נפגעי עבירה
תפקידם של עורכי דין פליליים הוא בעיקר ייצוג החשוד או...
הקשר בין תשתית תקשורת טובה ויעילות העסק
אנחנו חיים בעידן שאם יש משהו בולט בו, זו התחרות....
מה באמת צריך לדעת כשרוצים לקנות נעלי ספורט?
אם יש מוצר שמיליוני אמריקאים עושים בו שימוש ולא טועים...
להפוך להורה של הוריכם- איך תעשו את זה?
אצל כולם מגיע בסופו של דבר אותו שלב בלתי נמנע:...
בחירת שער חשמלי עם מומחי עופר שערים
מבוא בחירת השער החשמלי המתאים לנכס שלכם יכולה להיות משימה לא...
הסיבה שכל כך חשוב לבצע בדק בית בצפון
אתם פשוט לא יכולים להרשות לעצמכם להיכנס לבית חדש בלי...
איך לבחור את ההפעלה המושלמת ליום הולדת
היום המצופה ביותר בשנה כבר כמעט כאן: יום ההולדת של...
איך לתכנן תקציב משפחתי?
המשפחה היא מדינה במיניאטורה: יש לה ראש, יועץ, "אוכלוסייה מסובסדת",...
איך גם אתם תשנו את חייכם מקצה לקצה
מביטים על אחרים ומרגישים שאתם קצת מקנאים? גם אתם הייתם...
כל מה שצריך לדעת על הדברה ירוקה מול הדברה רגילה
לצד כל המודעות הסביבתית והצורך במזעור הנזקים לציבור ולסביבה, שיטת...
התמכרות נפשית או פיזית?
מרכז גמילה מסמים או גורמי התמכרות אחרים, במידה והוא מקצועי...
רפורמת החשמל: כל מה שצריך לדעת
רפורמת החשמל היא תהליך לשינוי מהותי של שוק החשמל והכנסה...
גיליתם ליקויים בדירה חדשה? אל תוותרו
קניית דירה מקבלן דורשת סבלנות רבה מן הקונים. הנחמה מבחינתם...
חתימה על הסכם ממון לפני או אחרי הנישואין- מה ההבדל
זוגות רבים מודעים היום לכך שגירושין הם מהלך נפוץ יחסית,...
היכן ניתן לרכוש תמרורים?
תמרורים הם אחד הדברים החשובים ביותר בכביש, באתרים מסוימים, בשטח,...
פתרונות מתקדמים ומקצועיים לטיפול וטיפוח השיניים
בעידן שבו המראה והאסתטיקה חשובים יותר מתמיד, רפואת השיניים מציעה...