Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

10 טיפים שיעזרו לכם לשפר את האנגלית שלכם במהירות ובקלות

10 טיפים שיעזרו לכם לשפר את האנגלית שלכם במהירות ובקלות
שאטרסטוק

מי מאתנו לא נתקל במשרה נחשקת וחשש לגשת אליה מפני שהיא דרשה אנגלית ברמה גבוהה? כמה פעמים חלמנו שנוכל לדבר אנגלית שוטפת ללא מבטא, ולא לגמגם בשיחות מול דוברי אנגלית?
הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשפר את האנגלית ולנהל שיחה קולחת:
1. מהן הטעויות הנפוצות ביותר בקרב הישראלים בלימודי השפה? ישראלים מתקשים להבדיל בין הווה פשוט להווה מתמשך, או שלעיתים מערבבים את שניהם יחד (לדוגמה אומרים "I am going to the beach every Saturday" או "I going to the beach every Saturday" במקום "I go to the beach every Saturday"). בנוסף, הישראלים גם נוטים שלא להשתמש בפועל "להיות" בזמן הווה (לדוגמה אומרים "I hungry" במקום "I am hungry." וזאת מכיוון שבעברית לא משתמשים בפועל בצורה הזו, על כן חשוב מאוד לשים לב ולהקפיד על כך באנגלית.

שאטרסטוק

2. איך להתנהג בשיחה עם דוברי אנגלית ומאילו מילים עדיף להימנע? בשיחה עם דוברי אנגלית נהוג להשתמש בשפה גבוהה יותר מאשר שפה יומיומית כפי שנהוג בישראל, במיוחד כאשר מדברים עם אנשים זרים או בציבור. חשוב לשמור על נימוסים בשיח ולשלב מילים כגון: בבקשה תודה וסליחה, דוברי אנגלית מאוד מעריכים את זה. בנוסף, יש להימנע מלדבר על נושאים שיכולים להיתפס כגזענים, פוגעניים או בלתי הולמים.

3. האזנה לספר מוקלט (Audio Book) – ספרים מוקלטים כוללים בדרך כלל את התוכן המדויק של הספר המודפס. אפשר למצוא הקלטות Audio Book מגוונות, ביניהן רבי מכר וגם ספרים מוכרים פחות. שני דברים שיש להתרגל אליהם בשמיעת ההקלטה: רובנו מורגלים להתבונן בתמונות בטלוויזיה או בטקסטים על מסך המחשב, בעוד שהאזנה להקלטה מחייבת הקשבה מלאה. יחד עם זאת, האזנה לספר מוקלט, גם אם אינה מתבצעת בקשב רב, מאפשרת לקלוט את השפה ואת אינטונציית הדיבור, וגם ללמוד מילים חדשות ואת אופן הגייתן. היתרון המרכזי של ספרים מוקלטים הוא שניתן להאזין להם בשעות המנוחה, בזמן נסיעה ואפילו בזמן עבודות הבית.

4. צפייה בתוכניות טלוויזיה עם כתוביות באנגלית – כמה פעמים צפיתם בסרט או בתכנית טלוויזיה בעברית ובכל זאת קראתם את הכתוביות? עבור רבים מאתנו, קריאת הכתוביות היא אוטומטית, גם כאשר מדובר בסרטים בעברית או אפילו בחדשות. ערוצים רבים משדרים כתוביות תרגום באנגלית. אז אם אתם מעוניינים לשפר את יכולת הקריאה שלכם, זוהי הזדמנות מצוינת להתאמן ולרכוש הרגלי קריאה משופרים.

5. לדבר לדבר לדבר – רשתות חברתיות כגון skype או Google Talk מאפשרות לאנשים מכל העולם לנהל שיחות וידאו ללא תשלום. באמצעות לחיצת כפתור תוכלו לנהל שיחות עם קרובי משפחה, חברים וקולגות ברשתות החברתיות. אינכם חייבים להיות דוברי אנגלית מעולים, אלו רשתות עולמיות בהן משתמשים רבים שאינם דוברי אנגלית ברמת שפת אם. כמובן שאפשר גם להתכתב באנגלית, כל עוד הצד השני מודע למטרתכם. מצאו חבר לעט שגם הוא רוצה לשפר את האנגלית, ושני הצדדים ירוויחו מכך.

6. שמעו מוזיקה באנגלית והפעם גם תתעניינו במילים – קרה לכם שזמזמתם שיר באנגלית אך לא ידעתם מה המשמעות של המילים? בפעם הבאה שאתם שרים שיר באנגלית, נסו לתרגם את המילים ובכך תעשירו את אוצר המילים שלכם ואולי אפילו תגלו שעד היום שרתם את השיר לא נכון. אולי לשיר יש משמעות שהיא בכלל שונה ממה שחשבתם.

7. איך להיפטר מהמבטא הישראלי? מבטא הינו מכשול שקשה לרבים מאתנו להתגבר עליו ולעיתים, על אף התרגול וידיעת השפה, אין אפשרות להיפטר ממנו לחלוטין. המבטא קשור גם לגיל, ככל שגדלים עם שפה מסוימת כך יותר קשה להשתחרר מהמבטא. עם זאת, ישנם מספר טריקים בנושא. למשל, ישנם כמה צלילים לחלק מאותיות הניקוד באנגלית (vowels) שאינם קיימים בשפה העברית. אלו הצלילים ה"קצרים" של a ,o ,u , ו-i. טריק אחד למשל, עבור הצליל הקצר של a הוא לחשוב על מה אומרת כבשה – maaaa. כמו לדוגמה במילה apple (תפוח).

8. לתרגל כמה שיותר – הרבה פעמים, אנשים הלומדים שפה חדשה מתביישים או נתקלים בקושי לתרגל מול אנשים אחרים ולכן מתייאשים מהר ומוותרים. רק תרגול קבוע ואף על בסיס יומיומי ישפר לכם את השפה וכך גם יעלה לכם את הביטחון לתרגל מול אנשים. אל תתביישו לטעות ונסו ללמוד מהטעויות שלכם וגם להפנים את התיקונים.

9. סמארטפון – בטלפון הקיים שלכם או בטלפון חדש – בחרו בשפה האנגלית כשפת ההפעלה. עם הזמן תמצאו שהשימוש בטלפון באנגלית מאפשר לכם לבצע פעולות חדשות שלא ביצעתם לפני כן ואף יחשוף בפניכם מילים חדשות שלא הכרתם. מכשיר הטלפון הנייד מלווה אתכם לאורך כל היום, וביצוע הפעולות יהפוך עם הזמן לפשוט יותר, גם אם שפת המכשיר איננה שפת האם שלכם.

10. אילו סדרות ילמדו אתכם הכי טוב אנגלית? – לא מעט ישראלים יעידו שאת האנגלית שלהם הם למדו דרך צפייה בסרטים ובסדרות בטלוויזיה. על מנת לשפר את האנגלית, מומלץ לצפות בסרטים מצוירים ובסדרות קומדיה, כמו הסדרה הנצחית חברים או איך פגשתי את אימא. מסדרות דרמה ומדע יותר קשה ללמוד את השפה כיוון שאוצר המילים בסדרות אלו רחב יותר ובדרך כלל משתמשים שם בביטויים מדעיים או בשפה גבוהה יותר.
כותב המאמר: עידן הולומבי מורה לשפה האנגלית בברלינגטון איינגליש

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
על לקויות למידה, לקויות קריאה וקשיי קריאה – דומה אבל שונה
מיליוני ילדים בעולם מתמודדים עם קשיי למידה. החדשות הטובות הן...
איך נכנסים לשותפות עסקית בלי כל חשש
בתור מי שעובדים בתחום החקירות כבר לא מעט שנים, אנחנו...
עיצוב פנים בקריות
עיצוב פנים בקריות
דירות הן אולי המצרך הכי חשוב שיש היום בשוק. ועל...
יש מצבים שאסור לעבור לבד ללא ייצוג משפטי נאות
גם אנשים שאינם מורגלים במגעים עם רשויות החוק ועם נציגיהם...
לרכוש בית באזור מושלם בתל אביב
אחד המקומות הנחשבים ביותר לקניית בית בתל אביב זה ללא...
אטרקציות באזור הכרמל
יום כיף לחברות בצפון
יום עסקים באזורים הצפוניים מציע שילוב מרגש של פעילויות גיבוש...
מגשי פירות
מגשי פירות הם אחד מהפתרונות הטובים ביותר להפיק את הטעם...
מה באמת חסר לכם בגינה?
אין ספק שבית עם גינה זה חלום של אנשים רבים,...
חי נקש: צמיחה עסקית מגיעה מתוך אמונה בעצמכם ובחלומות שלכם
ש מעט מאוד רגעים בחיים בהם אתם נתקלים באנשי עסקים...
הפסיכולוגיה של האושר - ללמוד פסיכולוגיה חיובית
האושר הוא מצב אחריו אנשים רבים רודפים. בתחום הפסיכולוגיה, חקר...
הכנה לפסיכומטרי – כמה זה יעלה לכם?
מבחן הפסיכומטרי הוא אחד מאבני הדרך החשובות ביותר בחייו של...
חידוש מטבחים - שיפוץ מטבח ישן
המטבח שלכם נראה נורא כבר לא מעט חודשים? הדלתות שלו...
מערכת ניהול עשן במבנה
מפוחי אוורור הם אחד הדברים החשובים במבנה, בעיקר במבנים גדולים....
המסיבה שלכם זקוקה למקום שמרגישים בו אהבה
מקומות רבים שמשמשים לעריכת אירועים קטנים ובינוניים נמצאים במקומות רחוקים...
עריסה איכותית לשינה טובה יותר
השאלה איפה ואיך התינוק שלכם יישן מטרידה אתכם כי שמעתם...
ללמוד מקצוע לחיים בכל מקום, בכל זמן
כשאת מחפשת מקצוע שאת יכולה להתפרנס ממנו בכבוד ולא להחליף...