Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה בין מערכות גילוי לכיבוי אש

מה בין מערכות גילוי לכיבוי אש
קרדיט Canva

הקשר שבין מערכות לגילוי אש ולבין מערכות כיבוי אש הינן הגיוניות ביותר ומאפשרות בעצם העניין לעבוד בסנכרון נפלא ומציל חיים. כאשר מדובר על מערכות של כיבוי אש ומערכות של גילוי אש קודם כל חשוב לדעת כי אם אתם בית עסק אתם מחויבים על חוק להתקין מערכות אלו בבית העסק שלכם. אחת הדרישות לפתיחת עסק מעבר לידע ולאבזור בו אתם רוצים להציג ולשרת בבית העסק שלכם, אתם צרכים גם לדאוג לשלום כל הסובבים אתכם כלומר הלקוחות המצויים בתחום בית העסק שלכם. כך שאם אתם פועלים לפתיחת בית העסק שלכם, אל תשכחו את תקן 1956 לבטיחות אש במכון התקנים. אחרי הכל דרישה לכך תגיע אליכם ממחלקת רישוי העסקים, מחברת הביטוח, מהרשות המקומית או מכיבוי אש. אילו מערכות לגילוי וכיבוי אש קיימות, על כך נענה בהמשך מאמר זה. מוזמנים להמשיך לקרוא את המידע החשוב  הזה.

איזו מערכת מתאימה להתקנה?

כמו שהצלחתם להבין אי אפשר להתחמק מהתקנת מערכות אלו בתוך בית העסק שלכם. בין אם מדובר על תעשייה כבדה או על מקומות היי טק או מרכז מסחרי וחנויות ומשרדים בהם מבלים אנשים בתוך בית העסק שלכם, אתם מחויבים להתקין מערכות אלו. השאלה היא איזו מערכת מתאימה לבית העסק שלכם ובכלל אילו מערכות גילוי וכיבוי קיימות, הינה לפניכם:

  • מערכות כיבוי אש- כאשר מדברים על מערכות כיבוי אש ישנן שלוש מערכות כיבוי שכאלה אשר פועלות באופן אוטומטי כאשר מתחילה לפרוץ שריפה  בבית העסק שלכם. בין שלושת מערכות כיבוי אלו נמנים מערכת כיבוי באמצעות ספרינקלרים, מערכות כיבוי שנייה הינה באמצעות גז ומערכת כיבוי אש השלישית הינה באמצעות ארוסול. כאדר מטרתן של שלושת מערכות אלו וכל אחת  בנפרד היא להבחין באמצעות החיישנים את התלקחות האש, להתריע על כך ובמקביל לכבות את ההתלקחות לפני שתצא לגמרי מכלל שליטה
  • מערכות גילוי אש– כאשר מדובר על מערכות אלו מדובר על חמש אמצעים בהם ניתן לגלות באמצעות מערכות אלו המצאות של מקור התלקחות אש. התקנת מערכות אלו הינה על פי תקן 1220. בתוך מערכות גילוי אלו מצויים כאמור חמש דרכים לגילוי אש באמצעות גלאי עשן המזהים את העשן היוצא בעת השריפה, גלאי חום כאשר פורצת שריפה, גלאי להבה המזהה את האור היוצא מתוך האש, גלאי פחמן חד חמצני שיוצא מתוך השריפה. בנוסף לגלאים אלו התקנת לחצן שריפה ידני הוא יעיל במיוחד משום שהוא ניתן לפעולה על ידי בני אדם שמזהים את דבר השריפה ובאמצעות לחיצה על אותו לחצן שריפה, ניתן להזהיר את שאר האנשים המצויים באותו חלל. דרך נוספת של גילוי אש היא באמצעות רכזת שהינו התקן אלקטרוני המצוי בתוך המערכת לגילוי אש ומתריע על כך בשעת הצורך

סיכום דבר

כאשר בדרכם להקמת בית העסק שלכם, מלבד עיצוב ותכנון אופי בית העסק שלכם, אתם מחויבים לשמור גם שלום הלקוחות שלכם ושלום הסביבה בה אתם מצויים. על פי חוק תקן 1956 אתם מחויבים להתקין מערכות לגילוי וכיבוי אש. דרישה זו מגיע ממספר מקומות כמו חברות הביטוח, המועצה המקומית, כיבוי אש וממחלקת רישוי העסקים. מה עושים? מקבלים הדרכה צמודה כיצד יש להתקין מערכות אלו וכיצד להשתמש בהן ברגע האמת. חברת שלהבת כיבוי אש הפועלת מזה – 30 שנים מספקת את כל השירותים ההכרחיים והנדרשים לבית העסק שלכם. כנו כבר עתה לאתר החברה והזמינו מערכת לכיבוי וגילוי אש בהקדם.

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
כספת לנשק
כספת לנשק
קבלתם רישיון לנשק ואתם מחזיקים כלי נשק בבית או בבית...
שחזור מידע - כל מה שחשוב לדעת
בנוף הדיגיטלי שאנו מנווטים בו מדי יום, חיינו שזורים באופן...
על לקויות למידה, לקויות קריאה וקשיי קריאה – דומה אבל שונה
מיליוני ילדים בעולם מתמודדים עם קשיי למידה. החדשות הטובות הן...
איך נכנסים לשותפות עסקית בלי כל חשש
בתור מי שעובדים בתחום החקירות כבר לא מעט שנים, אנחנו...
עיצוב פנים בקריות
עיצוב פנים בקריות
דירות הן אולי המצרך הכי חשוב שיש היום בשוק. ועל...
יש מצבים שאסור לעבור לבד ללא ייצוג משפטי נאות
גם אנשים שאינם מורגלים במגעים עם רשויות החוק ועם נציגיהם...
לרכוש בית באזור מושלם בתל אביב
אחד המקומות הנחשבים ביותר לקניית בית בתל אביב זה ללא...
אטרקציות באזור הכרמל
יום כיף לחברות בצפון
יום עסקים באזורים הצפוניים מציע שילוב מרגש של פעילויות גיבוש...
מגשי פירות
מגשי פירות הם אחד מהפתרונות הטובים ביותר להפיק את הטעם...
מה באמת חסר לכם בגינה?
אין ספק שבית עם גינה זה חלום של אנשים רבים,...
חי נקש: צמיחה עסקית מגיעה מתוך אמונה בעצמכם ובחלומות שלכם
ש מעט מאוד רגעים בחיים בהם אתם נתקלים באנשי עסקים...
הפסיכולוגיה של האושר - ללמוד פסיכולוגיה חיובית
האושר הוא מצב אחריו אנשים רבים רודפים. בתחום הפסיכולוגיה, חקר...
הכנה לפסיכומטרי – כמה זה יעלה לכם?
מבחן הפסיכומטרי הוא אחד מאבני הדרך החשובות ביותר בחייו של...
חידוש מטבחים - שיפוץ מטבח ישן
המטבח שלכם נראה נורא כבר לא מעט חודשים? הדלתות שלו...
מערכת ניהול עשן במבנה
מפוחי אוורור הם אחד הדברים החשובים במבנה, בעיקר במבנים גדולים....
המסיבה שלכם זקוקה למקום שמרגישים בו אהבה
מקומות רבים שמשמשים לעריכת אירועים קטנים ובינוניים נמצאים במקומות רחוקים...