Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מדריך לבחירת קורקינט חשמלי

מדריך לבחירת קורקינט חשמלי
קרדיט PIXABAY

המראה של מבוגר רוכב על קורקינט חשמלי עדיין גורם לתחושת תמיהה אצל חלקם. אבל סקירה זו תעזור לכם להבין כי קורקינט חשמלי הוא בעצם כלי תחבורה נוח ביותר! בתחילה, הקורקינט החשמלי הומצא כתחבורה, שנוחה למעברים במקום שבו רחוק ללכת ברגל, אך יחד עם זאת, זה לוקח רק כמה דקות בתחבורה ציבורית או ברכב. אבל מציאת מקום חניה ייקח זמן כמו הנסיעה עצמה, או אפילו יותר. עבור הולכי רגל, קורקינט חשמלי הוא הצלה אמיתית! נניח שאפשר לנסוע מהבית לרכבת התחתית תוך 3-5 דקות במקום ללכת 15-20 דקות ברגל. על קורקינט חשמלי ניתן להתגבר על מרחקים מרשימים.

קורקינט חשמלי
קרדיט PIXABAY

מה זה קורקינטים חשמליים?

קורקינטים חשמליים מודרניים לרוב מתגברים בקלות על מרחקים של יותר מ-20 קילומטרים בטעינה אחת. וזה בנסיעה במהירות של 25 קמ"ש. כדי לרכוב על אופניים אותו מרחק באותה מהירות, אתם צריכים להזיע הרבה! משקל קורקינט חשמלי הוא כ-12 ק"ג. ומבחינת מידות, לשם השוואה, הוא יכול להיכנס לתיק ספורט בינוני, מתחת למושב או על מדף ברכבת, ועוד יותר נוח לאחסן אותו בתא המטען של מכונית קטנה. אז למה כדאי לשים לב בעת הבחירה של קורקינט חשמלי? בואו נבחן זאת.

פרמטרים חשובים לבחירת קורקינט חשמלי

עומס וטווח-  כדאי להתחיל עם העומס המרבי. רוב הקורקינטים החשמליים מיועדים ל-100-120 ק"ג, אך ישנן סטיות גם למעלה וגם למטה. לדוגמה, אם אתם קונים קורקינט חשמלי עבור נער, אז תסתכלו על הדגמים עבור 50-90 ק"ג. ואם אתם צריכים כושר עומס גבוה יותר, חפשו את הדגם המתאים. אבל הפרמטר החשוב ביותר בעת הבחירה הוא עדיין עתודת הכוח. אין תקן אחד למדידת קילומטראז' בטעינה אחת. במאפיינים, היצרנים מציינים את הפרמטרים בתנאים אידיאליים, שהם נדירים ביותר בפעולה אמיתית. כל אחד מהערכים המפורטים משפיע על עתודת הכוח. לדוגמה, בנסיעה בעלייה, הקילומטראז\' יקטן, ועם רוח גב הוא יגדל. בחורף, אותה סוללה תחזיק מעמד לחצי מהמרחק. ולרוכב קל יותר קל יותר להאיץ וקל יותר לשמור על מהירות, כיון שיש פחות התנגדות אוויר. לכן, כדאי להסתכל על קיבולת הסוללה ורזרבות הכוח, אך עליכם להבין שמדובר בנתונים אינדוקטיביים.

גלגלים- גודל הגלגלים משפיע בעיקר על נוחות הנסיעה: ככל שהקוטר גדול יותר, הנסיעה חלקה יותר. אבל אין למחוק דגמים עם גלגלים קטנים של 15-17 ס"מ. לנסיעה בשבילים חלקים וחלקים בפארק הם אופציה מצוינת. צמיגים מתחלקים לשני סוגים. האופציה עם צמיג מתנפח תוסיף נוחות, אבל צריך לנטר כל הזמן את הלחץ ולשאוב אותו, ובמקרה של פנצ'ר תצטרכו להתמודד עם תיקונים. האפשרות השנייה: צמיג יצוק. הוא אינו דורש תשומת לב, אינו מפחד מפנצ'רים, אך יחד עם זאת הוא הרבה יותר נוקשה מאשר מתנפח, מה שמוסיף רעידות בנהיגה. צמיג מוצק הוא אידיאלי כאשר הקורקינט בשימוש נדיר.

בלמים-  בלימה היא חלק בלתי נפרד מהרכיבה ובסיס הבטיחות עבורכם ועבור הסובבים אותכם. מנגנון הבלמים מורכב משני סוגים עיקריים: חשמלי ומכני. לרוב, שני הסוגים קיימים בקורקינטים חשמליים: חשמלי כעיקרי, מכניים כאחד נוסף וחרום. היתרונות של בלם חשמלי הם היעדר מוחלט של תחזוקה והתאמה, מראה מסודר של קורקינט חשמלי ללא כבלים בולטים. החיסרון הוא עוצמת הבלימה הנמוכה יחסית, המורגשת במיוחד במהירויות נמוכות. הבלם המכני עוצר את הקורקינט באופן מידי בכל מהירות. ישנם גם חסרונות: צורך בהתאמה וירידה ביעילות במגע עם לחות, מה שמוביל לבלאי מהיר של רפידות הבלמים.

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
כספת לנשק
כספת לנשק
קבלתם רישיון לנשק ואתם מחזיקים כלי נשק בבית או בבית...
שחזור מידע - כל מה שחשוב לדעת
בנוף הדיגיטלי שאנו מנווטים בו מדי יום, חיינו שזורים באופן...
על לקויות למידה, לקויות קריאה וקשיי קריאה – דומה אבל שונה
מיליוני ילדים בעולם מתמודדים עם קשיי למידה. החדשות הטובות הן...
איך נכנסים לשותפות עסקית בלי כל חשש
בתור מי שעובדים בתחום החקירות כבר לא מעט שנים, אנחנו...
עיצוב פנים בקריות
עיצוב פנים בקריות
דירות הן אולי המצרך הכי חשוב שיש היום בשוק. ועל...
יש מצבים שאסור לעבור לבד ללא ייצוג משפטי נאות
גם אנשים שאינם מורגלים במגעים עם רשויות החוק ועם נציגיהם...
לרכוש בית באזור מושלם בתל אביב
אחד המקומות הנחשבים ביותר לקניית בית בתל אביב זה ללא...
אטרקציות באזור הכרמל
יום כיף לחברות בצפון
יום עסקים באזורים הצפוניים מציע שילוב מרגש של פעילויות גיבוש...
מגשי פירות
מגשי פירות הם אחד מהפתרונות הטובים ביותר להפיק את הטעם...
מה באמת חסר לכם בגינה?
אין ספק שבית עם גינה זה חלום של אנשים רבים,...
חי נקש: צמיחה עסקית מגיעה מתוך אמונה בעצמכם ובחלומות שלכם
ש מעט מאוד רגעים בחיים בהם אתם נתקלים באנשי עסקים...
הפסיכולוגיה של האושר - ללמוד פסיכולוגיה חיובית
האושר הוא מצב אחריו אנשים רבים רודפים. בתחום הפסיכולוגיה, חקר...
הכנה לפסיכומטרי – כמה זה יעלה לכם?
מבחן הפסיכומטרי הוא אחד מאבני הדרך החשובות ביותר בחייו של...
חידוש מטבחים - שיפוץ מטבח ישן
המטבח שלכם נראה נורא כבר לא מעט חודשים? הדלתות שלו...
מערכת ניהול עשן במבנה
מפוחי אוורור הם אחד הדברים החשובים במבנה, בעיקר במבנים גדולים....
המסיבה שלכם זקוקה למקום שמרגישים בו אהבה
מקומות רבים שמשמשים לעריכת אירועים קטנים ובינוניים נמצאים במקומות רחוקים...