Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

וטרינרים באזור הצפון – איך לבחור וטרינר בחיפה?

וטרינרים באזור הצפון – איך לבחור וטרינר בחיפה?
Credit: shutterstock

כל מי שאימץ וגידל חיית מחמד יודע עד כמה החיות מקבלות מעמד של בני בית, משפחה, אפילו תינוקות. אנחנו מתייחסים לחיות המחמד שלנו כמו אל ילדים, מרעיפים עליהם אהבה וחיבה ודואגים לכל מחסורן. אוהבי חיות גם ערים לכל בעיה קטנה שצצה אצל חיית המחמד שלהם, מגלים כלפיה דאגה ומתמסרים לטיפול בה, במיוחד אם מדובר בחיה הראשונה שאימצתם. על מנת שנדע להבדיל אם מצבה של החיה מחייב טיפול רפואי או שאולי מדובר בבעיה זניחה שתעבור מעצמה, יש צורך בייעוץ רפואי. למי שגרים ביישובי צפון הארץ, פעמים רבות חיפה, בירת הצפון, היא המקום לחפש בו שירותים רפואיים מיוחדים וכן, גם לערוך בו קניות. וטרינר בחיפה יכול להציע ייעוץ רפואי למתגוררים בחיפה וביישובים סביבה, אך כיצד תדעו מי מבין וטרינרים באזור הצפון הוא המומלץ ביותר?

וטרינרים באזור הצפון - איך לבחור וטרינר בחיפה?
Credit: shutterstock

וטרינר הוא רופא של חיות, שמבצע חיסונים, בדיקות וכן גם ניתוחים. בדרך כלל מרפאה וטרינרית עירונית תכיל מכשור בסיסי כמו מכשיר לצילום רנטגן, אולטרסאונד, שולחן ניתוחים וכו׳. יש מספר פרמטרים שחשוב שיהיו לכל וטרינר, אך באופן כללי יש לשים את הדגש על רמת אבחון, מסירות, הוגנות ומתן שירותים בסיסיים. אם אתם בוחרים וטרינר על בסיס תכנית מנויים מפוצצת בשירותים, או על סמך מכשור טכנולוגי מתקדם ומספר העובדים במרפאה, כדאי שתשנו את הגישה. 

וטרינר טוב הוא וטרינר אכפתי

חשוב להבין שוטרינר חייב להיות קודם כל אמפתי ולהבין את הצרכים והמגבלות שלכם כבעלים לחיה. בין אם החיה שלכם בריאה, חולה או פצועה – חשוב שהווטרינר ייעץ לכם, יבדוק ויאבחן קודם כל את הבעיה האקוטית, ולא ינסה לדחוף לכם שלל בדיקות יקרות שהחיה לא בהכרח צריכה. אין ספק שמקצוע רפואת בעלי חיים רחוק ממרביתנו, ואין דין רופא משפחה כדין וטרינר  – כלומר אנחנו פחות מכירים את המחלות שעלולות להופיע בבעלי חיים ואת הטיפולים שהן מצריכות. ואכן, יש וטרינרים שעלולים לנצל את חוסר הידע של אנשים תמימים, לבצע בדיקות שלא לצורך אמיתי ובמחירים מנופחים. 

בבואכם לחפש וטרינר בחיפה ובאזור הצפון, נסו לדבר עם כמה מהמומלצים ביותר. שימו לב מהי הגישה של הווטרינר לחיה שלכם, האם הוא מתייחס גם להיסטוריה הרפואית שלה והאם הוא בודק אותה בקפידה. וטרינר טוב ישים דגש אך ורק על מה שהחיה שלכם צריכה, יבצע מעקב אחרי המחלות, וישאל על בעיות וטיפולים שעברה. כמו רופא טוב לחיים, כדאי שהווטרינר יהיה אדם שאתם סומכים עליו. חפשו המלצות ממכרים, שכנים או משפחה על אדם אמין ומסור שיוכל לשמש כרופא מצוין לחיית המחמד שלכם. 

תכניות מינויים וביטוח – לא בהכרח לטובתכם

הבעיה הזו מגיעה גם לסוגיית המנויים. הרבה וטרינרים באזור הצפון ובכלל מציעים תכניות ביטוח בריאות, מעין סל שירותים שמתבצע על בסיס תשלום חודשי או שנתי. יש בדיקות, טיפולים וחיסונים שמהווים בסיס הגיוני שיוצע בסל שכזה, אך יש תוכניות מנויים כאלו שמציעות בדיקות למחלות נדירות על מנת לנפח ולהציג מצג שווא של תכנית שמשתלמת ללקוח. לכן, כשאתם מחפשים וטרינר בחיפה, שימו דגש על האנושיות והמקצועיות ואל תסתנוורו מכמות השירותים שהוא מציע בתכנית המנויים.

שירותים ״אקסטרה״ שכן יש לתת את הדעת עליהם הם רמת הזמינות, כמו למשל, מרפאה שפתוחה 24/7 ויכולה לתת מענה גם במקרי חירום שמתרחשים בלילה, בשבתות ובחגים, מהווה יתרון משמעותי. וטרינר שמציע ביקורי בבית יכול לחסוך לכם כאבי ראש רציניים הכרוכים במרדפים אחרי החתול עם הכלוב או עם תרופה. גם וטרינר שמציע ייעוץ טלפוני ראשוני יכול לחסוך לכם את ההגעה אל המרפאה ואת התשלום על בדיקה מיותרת או את ההפסד של יום עבודה. שירותים מסוג אלה עשויים להקל עליכם גם בבדיקות ובטיפולים פשוטים ולכן גם אלה קריטריונים שכדאי לבדוק כשאתם משווים בין וטרינרים באזור הצפון.

 

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
טיפול בצנרות ומערכות מים וחשמל
עבודות אינסטלציה הינם מתייחסות לתיקון ותחזוקת מערכות וציוד שונים הקשורים...
תטא הילינג
בעולם קדחתני ומתיש שמעמיס עלינו מתחים אין־סופיים וחוסר ודאות קשה,...
כספת לנשק
כספת לנשק
קבלתם רישיון לנשק ואתם מחזיקים כלי נשק בבית או בבית...
שחזור מידע - כל מה שחשוב לדעת
בנוף הדיגיטלי שאנו מנווטים בו מדי יום, חיינו שזורים באופן...
על לקויות למידה, לקויות קריאה וקשיי קריאה – דומה אבל שונה
מיליוני ילדים בעולם מתמודדים עם קשיי למידה. החדשות הטובות הן...
איך נכנסים לשותפות עסקית בלי כל חשש
בתור מי שעובדים בתחום החקירות כבר לא מעט שנים, אנחנו...
עיצוב פנים בקריות
עיצוב פנים בקריות
דירות הן אולי המצרך הכי חשוב שיש היום בשוק. ועל...
יש מצבים שאסור לעבור לבד ללא ייצוג משפטי נאות
גם אנשים שאינם מורגלים במגעים עם רשויות החוק ועם נציגיהם...
לרכוש בית באזור מושלם בתל אביב
אחד המקומות הנחשבים ביותר לקניית בית בתל אביב זה ללא...
אטרקציות באזור הכרמל
יום כיף לחברות בצפון
יום עסקים באזורים הצפוניים מציע שילוב מרגש של פעילויות גיבוש...
מגשי פירות
מגשי פירות הם אחד מהפתרונות הטובים ביותר להפיק את הטעם...
מה באמת חסר לכם בגינה?
אין ספק שבית עם גינה זה חלום של אנשים רבים,...
חי נקש: צמיחה עסקית מגיעה מתוך אמונה בעצמכם ובחלומות שלכם
ש מעט מאוד רגעים בחיים בהם אתם נתקלים באנשי עסקים...
הפסיכולוגיה של האושר - ללמוד פסיכולוגיה חיובית
האושר הוא מצב אחריו אנשים רבים רודפים. בתחום הפסיכולוגיה, חקר...
הכנה לפסיכומטרי – כמה זה יעלה לכם?
מבחן הפסיכומטרי הוא אחד מאבני הדרך החשובות ביותר בחייו של...
חידוש מטבחים - שיפוץ מטבח ישן
המטבח שלכם נראה נורא כבר לא מעט חודשים? הדלתות שלו...