Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הגעת לגיל השלישי? צפה לזימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים

הגעת לגיל השלישי? צפה לזימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים
קרדיט freepic

אם הגעת לגיל 70, חשוב מאוד שתדע שמשרד הרישוי ככל הנראה יבקש ממך לעבור בדיקה רפואית, על מנת שתוכל לחדש את רישיון הנהיגה שלך. לא פעם, בתום בדיקה רפואית זאת, יחליט משרד הרישוי לשלוח בני 70 ומעלה להמשך בדיקות רפואיות פיזיות ונפשיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים וזאת בכדי לוודא שמצבו הבריאותי של האדם תקין לצורך המשך נהיגה בטוחה על הכביש. במידה ויתברר במהלך הבדיקות שישנן גורמים שיכולים להשפיע על בטיחות הנהיגה של אותו אדם, הרי שהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים ימליץ על שלילת רישיונו של האדם.

הגעת לגיל השלישי? צפה לזימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים
קרדיט freepik

תהליך חידוש רישיון בגיל השלישי

כאשר אדם מגיע לגיל 70,  כחצי שנה לפני שמגיע זמן חידוש הרישיון שלו, הוא יקבל ממשרד הרישוי טופס בדיקות אשר עימו הוא צריך לגשת אל רופא עיניים ואל רופא המשפחה שלו. רופאים אלו ידרשו לבדוק את מצבו הגופני הכללי של האדם ואת מצב בריאות גופו ועיניו ולמלא את הטופס בהתאם לכך. אדם אשר מגיע לגיל 70 יידרש לעבור את התהליך הזה כתנאי לחידוש רישיונו כל 5 שנים. החל מגיל 80 האדם יתבקש לעבור את התהליך כל שנתיים. כאשר מדובר על נהג בתחבורה ציבורית כגון: נהג מונית או אוטובוס, הרי שהחל מגיל 60 הוא יידרש לעבור את התהליך הנ"ל, על מנת לוודא שהוא כשיר לנהיגה בטוחה על הכביש. לאחר שהרופאים ממלאים את טפסי הבדיקות הנדרשים עבור משרד הרישוי, האדם יידרש לשלוח את הטפסים ולהמתין לתשובה של משרד הרישוי. משרד הרישוי יכול לדרוש מהאדם טפסים נוספים לצורך חידוש הרישיון או לשלוח אותו להמשך בירור במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. במכון זה יערכו לאותו אדם בדיקות נוספות בכדי לבחון את היכולת שלו לנהוג על הכביש בצורה בטוחה. רק כאשר האדם נמצא כשיר לנהיגה, משרד הרישוי יחדש את רישיונו.

בדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא גוף אשר מטרתו היא לוודא כי כל נהג בישראל הינו כשיר לנהיגה הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. לא פעם, המכון יזמן נהגים לבדיקות שונות בכדי לבחון את מצבם ואת כשירותם לנהיגה בטוחה על הכביש. בהתאם לבדיקות הללו, המכון ימליץ אם לשלול את רישיונו של הנבדק ולאיזה תקופה יש לשלול אותו, או שמא, שלא לשלול את רישיונו. הנהגים שיוזמנו לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים יהיו לרוב נהגים אשר נתפסו בגין עבירות תנועה רבות, נהגים אשר הגיעו לגיל השלישי או נהגים אשר סובלים ממחלות כרוניות שונות או נוטלים תרופות כלשהן באופן קבוע. מי שיפנה את אותם הנהגים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים יהיה משרד הרישוי. אדם אשר מזומן למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, צריך להביא עימו את כל המסמכים הנדרשים לצורך תהליך זה. במכון הרפואי לבטיחות בדרכים האדם יעבור סדרה של בדיקות גופניות רלוונטיות ולעיתים גם בדיקות פסיכולוגיות. בהתאם לתוצאות הבדיקות, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים יחליט האם להמליץ על שלילת רישיונו של האדם באופן קבוע או לתקופה כלשהי. המלצתו של המכון לרוב תתקבל במשרד הרישוי שיוציא את ההמלצה לפועל וישלול את רישיונו של האדם במידה וזוהי ההמלצה. אם קיבלתם זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים ולא משנה מאיזו סיבה, חשוב מאוד לפנות לשירותיו של עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה, אשר יסייע לכם לעבור את התהליך בהצלחה ולהישאר עם רישיון הנהיגה שלכם.

זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים בגיל השלישי

אם הגעת לגיל השלישי וזומנת למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, חשוב מאוד שלא תגיע לשם לבד. לא פעם, הגעה עצמאית למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, פירושה סיכוי גבוה יותר לשלילת הרישיון שלך בשל גילך. מכיוון ששלילת רישיון זהו דבר שפוגע באופן מהותי באיכות החיים, הרי שברגע שמקבלים זימון בגיל השלישי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, חשוב לפנות לשירותיו של עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה, אשר בקיא בתחום המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. עורך דין מעין זה יכול לסייע בשמירה על רישיון הנהיגה ובאי שלילתו. כמו כן, במידה והמכון ממליץ על שלילת הרישיון של האדם, עורך דין תאונות דרכים יכול להגיש ערעור בשם אותו אדם על ההחלטה שהתקבלה ולבטל את שלילת הרישיון שלו.

נקלעת לבעייה תעבורתית? זומנת לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים? רישיונך כבר נפסל? חייג אל עורך דין תעבורה ניר שלום לקבלת ייעוץ משפטי ללא תשלום!

טלפון – 077-9976882

בואו לקרוא מגוון כתבות מעניינות
טיפול בצנרות ומערכות מים וחשמל
עבודות אינסטלציה הינם מתייחסות לתיקון ותחזוקת מערכות וציוד שונים הקשורים...
תטא הילינג
בעולם קדחתני ומתיש שמעמיס עלינו מתחים אין־סופיים וחוסר ודאות קשה,...
כספת לנשק
כספת לנשק
קבלתם רישיון לנשק ואתם מחזיקים כלי נשק בבית או בבית...
שחזור מידע - כל מה שחשוב לדעת
בנוף הדיגיטלי שאנו מנווטים בו מדי יום, חיינו שזורים באופן...
על לקויות למידה, לקויות קריאה וקשיי קריאה – דומה אבל שונה
מיליוני ילדים בעולם מתמודדים עם קשיי למידה. החדשות הטובות הן...
איך נכנסים לשותפות עסקית בלי כל חשש
בתור מי שעובדים בתחום החקירות כבר לא מעט שנים, אנחנו...
עיצוב פנים בקריות
עיצוב פנים בקריות
דירות הן אולי המצרך הכי חשוב שיש היום בשוק. ועל...
יש מצבים שאסור לעבור לבד ללא ייצוג משפטי נאות
גם אנשים שאינם מורגלים במגעים עם רשויות החוק ועם נציגיהם...
לרכוש בית באזור מושלם בתל אביב
אחד המקומות הנחשבים ביותר לקניית בית בתל אביב זה ללא...
אטרקציות באזור הכרמל
יום כיף לחברות בצפון
יום עסקים באזורים הצפוניים מציע שילוב מרגש של פעילויות גיבוש...
מגשי פירות
מגשי פירות הם אחד מהפתרונות הטובים ביותר להפיק את הטעם...
מה באמת חסר לכם בגינה?
אין ספק שבית עם גינה זה חלום של אנשים רבים,...
חי נקש: צמיחה עסקית מגיעה מתוך אמונה בעצמכם ובחלומות שלכם
ש מעט מאוד רגעים בחיים בהם אתם נתקלים באנשי עסקים...
הפסיכולוגיה של האושר - ללמוד פסיכולוגיה חיובית
האושר הוא מצב אחריו אנשים רבים רודפים. בתחום הפסיכולוגיה, חקר...
הכנה לפסיכומטרי – כמה זה יעלה לכם?
מבחן הפסיכומטרי הוא אחד מאבני הדרך החשובות ביותר בחייו של...
חידוש מטבחים - שיפוץ מטבח ישן
המטבח שלכם נראה נורא כבר לא מעט חודשים? הדלתות שלו...